c'den d'ye dosya taşımak

c'de xp yüklü. ve program files, desktop, belgeler gibi şeyler var. ben c'de sadece program files ve windows olsun, diğer her şey d'de olsun istiyorum. ama "ntuser kopyalanamıyor. başkası ya da bir program kullanıyor." diye bir uyarı çıkıyor. nasıl halledilir bu durum? halbuki sadece firefox açık. bir yerde de kullanmıyorum onları.

yalnız, kopyalamak değil direkt taşımak istiyorum.

ntuser.dat, işletim sistemi Registry dosyasıdır. Silmeyin yada taşımaya çalışmayın. Göz önünde rahatsızlık veriyorsa gizli yapın.

  • zolax  (14.06.10 18:06:40)
yok rahatsızlıktan değil. harddisk'i bölerken c'yi 25 gb d'yi 100 küsür gb olarak ayarladık. oraya sadece xp ve program files'ı atarız diye.

bu arada taşımak istediğimde de şöyle bir uyarı geliyor: "bu bir windows sitem klasörüdür ve windows'un düzgün çalışması için gereklidir."
  • migelo  (14.06.10 18:11:22)
onu taşımaman lazım zaten. adam da aynını söylemiş.

  • cro magnon  (14.06.10 18:15:03)
istediginiz vista ve windows7 icin mumkun ama xp de belgeleri baska bir partitiona tasimamalisiniz

  • crucio  (14.06.10 18:27:12)
toshiba'nin driver sitesine gir (toshiba kullanmasan bile), toshiba folder migrating utility diye bir zimbirti var, users klasorunu ikincil harddiske tasimak icin yazilmis bir program. sansin tutarsa hallolur.

  • samfisher  (14.06.10 18:48:53)