d biçimlendirme

bilgisayara format attık. harddiski de c ve d diye böldük. c'ye 25 gb ayırdık ve oraya xp'yi yükledik. d'ye de yaklaşık 100 gb. fakat şimdi bilgisayarıma girdiğimde d "0 bayt" gözüküyor. biçimlendirilmemiş diyor. nedir bu? biçimlendir desem düzelir mi yani?

bir de biçimlendirmede "varsayılan ayırma boyutu: 512, 1024, 2048, 4996 bayt" ve "biçimlendirme seçenekleri: hızlı biçimlendir, sıkıştırmayı etkinleştir" falan var. gerek var mı onlarla ilgili bir seçim yapmaya? direkt, biçimlendir desem olur mu?

Direk biçimlendir diyebilirsin. Biçimlendirdikten sonra D'yi görebilirsin.

Varsayılan ayırma boyutu hdd de ne saklayacağına bağlı, mesela film gibi büyük dosyalar saklayacaksan büyük ayırma boyutu hızını arttıracaktır. ama word excell gibi office belgeleri saklayacaksan 512 seçmen daha mantıklı olacaktır. Sen bence ortasu olan 1024 veya 2048 seç...
  • early grayce  (13.06.10 22:41:34 ~ 22:42:07)