Herkes nasıl bu kadar sakin?

Son 1 ayda yaşananlar ve türk lirasının değerinin nerdeyse sıfırlanması konusunda neden herkes çok normal gibi davranıyor?
Özellikle ihracatı az olan firmaların çoktan iflasını vermesi gerekmiyor muydu?
Bankalar bu faiz oranıyla kredi verip nasıl ayakta kalabiliyorlar?

Şuanda ekonomik olarak batmamız gerekiyor para birimimiz gabondan falan daha değersiz ama nasıl bir tepki yok ya da kriz iflas vb. konuları gündemde değil anlam veremiyorum.

biz zaten hep sinik bir millettik, özellikle 80 darbesi ile her kesimin sesi kesildi. tepki gösterebilecek çoğu kişi de erken seçimi bekliyor. ben de şahsen 6 ay sonra seçim olacağını düşünüyor ve sabrediyorum. bütün halk toplanıp bir şey yapabileceğimiz yok çünkü.

  • rose parks  (17.12.21 09:50:51)
Az önce arkasında 15 temmuz şehitlerinin resmi olan bir kamyonu solladım.
Adamlar halkı çözmüş 4250 oldu mu, tamam halkın tepkisi aaa ne kadar pahalanmışdan öteye gitmez.

  • neymis  (17.12.21 10:23:18)
dalga dalga geliyor belki de ondan. ben kendi adıma çaresiz hissediyorum. ihracat yapan ya da yapabilecek bir insan da değilim. ne yapabilirim diye düşünüyorum ama henüz bireysel bazda çözüm bulamadım. savaş şartlarda kaçmayıp ve savaşmayıp öylece dikilmek vücutta inanılmaz tahribat yapıyormuş hepimiz bunu yaşayacağız galiba.

  • iwillsee  (17.12.21 10:52:34)
sakin degil de kimsenin bi caresi yok. elinden bir sey gelmiyor.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (17.12.21 11:11:01)
Aslında durum normal.
Taşkınlıkla çeşitli odakların ekmeğine yağ sürmemek lazım.

Ekonomik sebeplerden dolayı tepki mi bekleniyor?
bütün bankalarda toplam ne kadar dolar var araştırın. Şaşıracaksınız yatırılan meblağa.
Doğrusu, doların yükselmesinden bile şikayet eden dolara bağlanmış durumda.
  • Erva  (17.12.21 11:33:43)
Özellikle maaşlı çalışanlar sakin falan değil ama bir halk hareketi de olmaz herkes erken seçimi bekliyor. Firmalara gelince enflasyon ilk dönemlerde tüketim artışına yol açar. Şu an insanlar kötü bir beklentiye sahip olduğundan elindeki parayı harcama derdinde.

  • cilekli krep  (17.12.21 13:34:30)
Sakin değilim, çok sinirliyim, çok doluyum ama elden bir şey gelmiyor. Bütün zamlara rağmen hala ay sonunu getirebiliyorum, maaşım %50'nin üzerinde değer kaybetti. Standarlarım görece düştü. Yılbaşında yapılacak zamla 3-5 ay daha görece rahat geçirebileceğimi umuyorum.

Sabretme sebebim ayaklanması gereken kesim benim bulunduğum dilim değil, evine ekmek götüremeyen, 1tl ucuza ekmek almak için yağmurun altında sıra bekleyenler. Erken seçime kadar dayanabilirim diye umuyorum, sonrasında gitmelerini umuyorum, gitmezlerse ben gideceğim zaten.

Ses çıkarsan alıp içeri tıkıyorlar, hak hukuk kalmadı ki, içeri girersem aileme kim bakacak? b*k yoluna gitti niyazi olursun. Ki istedikleri de kaos çıkması...

Çalıştığım şirketin neredeyse tl ile hiç işi yok, gelir komple döviz, batma riski yok denecek kadar az, hatta personel masrafı kurlar yüzünden iyice düştü, karı arttı bile diyebiliriz. Ama ihracatı olmayan bir firma nasıl ayakta kalıyor benim de aklım sırrım ermiyor.

Yılbaşından sonra asgari ücret zammının etkilerini her sektörde hissedeceğiz. Yaptıkları zam zaten o sürede büyük ihtimalle dolar bazında eriyip yok olacak.

Kenarda dursun diye azıcık euro almıştım, her kontrol ettiğimde 100tl 100tl artıyor...Artık maaş yatar yatmaz gider basarım dövize.
  • kimlanbu  (17.12.21 14:04:56)
Tepki versem terörist ilan edileceğim, nasıl tepki vereyim?

  • işimdeyim gücümdeyim  (17.12.21 14:52:18)
işimdeyim gücümdeyim +1

ne yapalım ki. bugün işsiz kalsa pek çok insanın 1 ay kadar idare edecek birikimi ne var ne yok.

o kadar zavallı durumdayız ki gücümüz kalmadı ama isyan etmek için de hala kaybedecek çok fazla şeyimiz var.
  • floydian  (17.12.21 14:56:03)
Yahu hadi biz cesaret edip toplanamıyoruz, baş kaldıramıyoruz. Muhalefet denen bu arkadaşlar neden sokaklara çıkmıyor, kapılarına dayanmıyor. İnsanları örgütleyebilecek güç ellerinde var. Bu memleketin anası ağlatılırken yıllardır nasıl oluyor da buna kalkışmıyorlar, dile getirmiyorlar anlayamıyorum.

  • crepuscular ray  (17.12.21 18:49:58)