ipad yayincilik

selamlar.

diyelim ki bir dergi yapiyorum ve bunu ipad v.s. gibi tabletler uzerinden yayinlamak istiyorum.

bunun satisi icin mutlaka itunes store u kullanmak zorunda miyim yoksa kendim bir platform kurup oradan satis yapabilir miyim?

tesekkurler

ipad üzerinden yayınlamak derken? yani ipad programları filan apple sitesinde yayınlanıyor dolayısıyla orada yayınlamak isterseniz tabii ki apple ile anlaşmak lazım. lakin siz bu dergiyi pdf formatında yayınlasanız ipad olsun pc olsun kullanıcılar rahat rahat okur zaten gibime geliyor.

  • fortisvita  (17.05.10 22:24:35)
aslinda sunu demek istiyorum; ornegin ben bir application yaptim. adi da "ipad uzerinden dergi okuma aplikasyonu" olsun en kaba tabirle. olay da benim urettigim dergilerin ipad uzerinden okunabilmesini saglamak. bu application ı tabi ki istore dan satmak zorundayim. ama yrettigim dergileri nasil yayinlayacagim?

bir de ipad uzerinde ibook diye bir sey var malum. orada okunmasi icin urettigim bu dergilerin satisini farkli kanallarla yapabilir miyim?
  • aksak kurbaa  (17.05.10 22:29:34)
stanza'yı bir inceleyin. onda başka kanallardan kitap da alınarak okunabiliyor. appstore üzerinden satmıyor yani kitapları başka satıcıların sitesinden direkt indiriyor-bedava kitapları da böyle indirebiliyor. aynı sistem oluşturulabilir.

  • ozdek  (18.05.10 09:55:30)