sırt çantasını uçuşta kabine koyamıyormuyuz

oturduğumuz yerin üstüne?thyde.
içinde laptop da olursa mecbur bagaja mı vereceğiz?
ben online checkin yaptım bagajsız.tekrar mı yapmalıyım eğer almıyorlarsa

yanınıza alabilirsiniz, üst kabin bagajını da kullanabilirsiniz. içinde sıvı, kesici delici alet vs olmadığı sürece ve izin verilen ağırlık ve ölçü limiti aşılmadığı sürece problem yok.

size tavsiyem bilet aldığınız firmanın internet sitesi üzerinden kabin bagajı kurallarına göz atmanız.
  • reanarchy  (28.07.20 12:55:42)
evet laptop varsa kabine alıyor, laptop yoksa almıyor.
en azından sabihada 2 defa böyle oldu.

  • aynenbencede  (28.07.20 13:05:32 ~ 13:05:47)
daha önce çok soruldu burada, yanınıza 4kg'yi aşmayacak çanta(laptop, kişisel eşya ıvır zıvır) alabiliyorsunuz.

(git: 1434520)
(git: 1435594)
(git: 1435005) (aynenbencede'nin dediğine benzer bir hikaye içeriyor)
(git: 1434248)

www.turkishairlines.com
  • aziz dostum jack  (28.07.20 13:16:53 ~ 13:20:54)
kabin derken oturduğumuz yer değilmi?laptop yoksa niye almasın oraya anlamadım.laptop yokkende koydum oraya

şu ana kadar hiç ağırlık ölçmediler yanıma aldığım.sakata gelirmiyim?laptop zaten 3kg yapıyor.aşarsa ne olur vakit yetermi bagaja vermeye
  • ShadowOfMoon  (28.07.20 13:38:47)
4 hafta önce Sabiha dan yurtdisina cikarken deli kadinin teki (sözde güvenlik) pasaport kontrolünden önce tutturdu sirtcantanizi yaniniza alamazsiniz diye. Cantamda bom bos ve incecik. Pasaport kotrolünden sonra atilacagini söyledi ve ucak firmasinin bagajina teslim etmemi tembihledi. O kadar sinirlendim ki, kadinlarin cantalarindan bile daha az kütlesi olan cantaya sorun cikardilar diye. Bende sorumumlulugu aldigimi ve gerekirse cantami cöpe atacagimi söyleyip gectim kontrolü. Kontroldeki güvenlikciler sagolsunlar hic bir sey demediler, hatta yarim litrelik suyumu bile yanima almama izin verdiler.

O kadin orda neciydi bende anlamadim.
  • VIPCH  (28.07.20 13:56:47 ~ 13:57:43)