Ai dosyası açmak

merhaba. elimdeki ai uzantılı dosyaları corel draw ile açmaya çalıştığım zaman aşağıdaki gibi bir uyarı alıyorum.

this is an Adobe Illustrator file that was saved without PDF content. To place or open this file in other applications, it should be re-saved from Adobe Illustrator with the "Create PDF Compatible File" option turned on. this option isin the Illustrator Native Format options dialog box, which appears when saving an Adobe Illustrator file using the save as command.

yeni bir bilgisayarda çalışıyorum. önceki bilgisayarımda böyle bir uyarı vermeden açıyordu dosyayı. açmak için ne yapabilirim? teşekkürler.

ai acabilen baska proramlar var, mesela irfanview mesela xnview, bunlarla acıp save as corel file diyeiblirsin en kestimre yolu.

uyarıda cıkan mesaj sey diyor, ai formatında kaydedılmıs bu, pdf compatible isaretlenmedıgınden bn bu dosyayı acamıyorum. dosyayı tekrar ai de acıp pdf compatible ı secerek kaydedin oyle acayım diyor.
  • bryan fury  (18.04.10 15:02:30)
yani bilgisayarla ilgili bir problem değil?

  • uzun sure dusundum en uygun bunu buldum  (18.04.10 15:04:37)
değil

  • bryan fury  (18.04.10 15:05:58)
PDF uyumlu olarak kaydedilirse sorun kalmaz. Açtığınız Corel, eski sürüm sanırım. Daha üst sürümde deneyin, AI ile yeniden PDF uyumlu kaydedin, veya bunu sizin için yapabilecek birine gönderin, yeniden kaydetip size atsın. Acil değilse atın, dönünce yaparım: samterk et hotm.

  • samterk  (18.04.10 18:45:33)