THY haric butun ucak firmalari 1 bavula mi izin veriyor sadece?

THY haric neredeyse butun hava yollari 1 bavula izin veriyormus sadece, dogru mu bu? Sadece THY mi 2 bavula izin veriyor?

edit: yanima almadigim bavuldan bahsediyorum.

edit2: sayisi da onemli iste. bazilari 1 adet 23 kg diyor. bazilari 2 adet 23 kg diyor. hangi hava yollari 2 bavula izin veriyor onu soruyorum. (ekonomide)

kabin bagajı mı bahsettiğin? öyleyse eğer her firmanın kendine has sınırlamaları oluyor bildiğim kadarıyla.

  • kedi olmus gidiyorsun  (13.04.10 23:50:10)
bavul sayısı değil, ağırlığı önemli.

  • lovemyself  (13.04.10 23:58:16)
22-27 kilo arası bir değere kadar izin veriliyor ondan sonrası için ek para alınıyor kilo başına.

8-15€ arasında değişebilir bu da hava yoluna göre aman diyeyim
  • erobur  (14.04.10 00:07:00)
thy'nin bagaj kontenjanı en iysiydi hatırladığım kadarıyla. ayrıca el bagajında olursa 3 parça da olabiliyor. parça derken aslında parça büyüklüğü değil de kilo önemli, yani üstüne de çıkabilirsin.

  • rubiks cube  (14.04.10 00:53:41 ~ 01:00:16)
ben son 3-4 senedir thy, american, united, lufthansa ve bmi ile avrupa aktarmali ankara'ya uctum bircok kez, hepsinde limit 2 adet 23 kg idi. bavul limitinde belirleyici olan okyanus ucusun oluyor, mesela bileti thy'den almasan bile eger ucusun american + thy ise american abd icindeki aktarmanda 2 bavulundan da para almiyor. ayni sekilde eger ucusun american + lufthansa ise lufthansa da asil buyuk ayak okyanus ucusun oldugu icin 2 bavula izin veriyor (eger sadece munih-ankara ucacak olsaydin limit 1 oluyor cunku). gerci son ucusumun uzerinden bir sene gecti, o yuzden yakin zamanlarda bir degisiklik olduysa bilmiyorum. en saglami oncelikle orbitz'den filan dusuk fiyatli bilet bakmak. atiyorum almayi dusundugun bir bilet united + lufthansa ucuyor. sonra united'in ve lufthansa'nin call center'larini arayip "kardes bende boyle boyle bir itinerary var, bunun bagaj limiti nedir?" diye sor. bu sekilde hareket edince surprizle karsilasmiyorsun.

  • layouter  (14.04.10 07:53:58 ~ 07:57:25)