netbook almak üzere olan insan kararsızlığı

sevgili romalılar,

netbook alacaktım zaten, ama mevcut bilgisayarımda oluşan sorun sebebiyle biraz aciliyete dönüştü mevzu. bugün biraz netten baktım modellere, bestbuy ve mediamarkt'a da uğradım. bazı sorularım var:

1) 1,60 ghz işlemci hızı ile 1,66 ghz işlemci hızı arasında çok büyük bir fark var mıdır?
2) samsung vs asus tercihi yapmak durumunda olsanız, hangisini tercih edersiniz? neden?
3) bit.ly şu model nasıl?
4) işlemci hızı dışında dikkat etmem gereken bir özellik var mı? varsa minimumu ne olmalı bu özelliğin?

amacım oyun filan oynamak değil, sadece ms office, chrome, itunes gibi basit programları kullanacağım. wd harici diskim de var, müzik dışında bir şey olmaz hafızayı zorlayacak (ki zaten 160 gb de yeterli). maksimum harcayabileceğim para da 700-750 tl arası.

yorum, öneri, fikir... her şeye açığım :)

1,66 1,60 cok fark etmez. 1,60 daha ucuz olur

datron mobee var mi hala piyasada bilmiyorum ama o varsa o, yoksa baska bi free-dos alirsan daha da ucuza gelir.

hemen hemen hepsi 1,60 - 160 gb - 1 gb ram oldugu icin 6 hucreli olan bi sey alsan yeter

www.vatanbilgisayar.com

lg x130 ve lenovo 510 lira iyidir. 700-750ye ne gerek var :)
  • the beyin  (09.04.10 22:16:38)
www.tansas.com.tr de sayfa 33 de lg netbook var oldukçada iyi bak bir istersen.

  • dccl  (09.04.10 22:51:46)
1- fiyat harici bi$i farketmez
2- samsung... tayvan'a gicigim var o kadar :)
3- 6 hucre pil ii ama agirlastirmis, ekran boyu da buyukmus, bluetooth da iyidir. bence fiyati da uygun
4- pil omru vs agirlik; ekran boyu; klavye ebadi (ellerin kucukse sorun diil o kadar); ethernet girisi (wireless yoksa cok fena oluyor); bol usb girisi... ilk aklima gelenler
  • no avalon  (09.04.10 22:58:02)
tinyurl.com
bu modeli öneririm, asus ve samsung kullandım ikisi de iyiydi, ama bildiğim kadarıyla en geniş touchpad bu modelde, ve netbook kullanırken, benim en çok zorlandığım konu ufacık touchpade alışmaktı.
diğer özellikleri de pek kafana takmana gerek yok, hemen hepsi aynı özelliklerin.
aldıktan sonra mutlaka 2gblık ram taktırman kendi menfaatine diyeceğim ama onu biliyorsundur zaten.
  • de jure  (10.04.10 02:21:01)
Eğer küçük olsun takıntın yoksa 2 ci el bir lap top al 300 TL ye. Geriye kalan 450 TL ile de gez toz bira iç.

  • katilonur  (12.04.10 18:00:56)
@katilonur: zaten okulun verdiği dandik laptoptan illallah ettim. baan gıcır gıcır bir şey lazım, ikinci el düşünmüyorum.

  • drink the stars  (12.04.10 19:12:38)