az daha banka tarafından dolandırılmak

Adını isteyene verebileceğim bir bankadan biraz euro çekmek istedim.

4x500 euro artı istediğim küsürat verildi.

hayır dedim, yurtdısına cıkıcam 500 eur cok fazla, 50 lik olarak verdi onları.

Eve geldim BİR BAKTIM 500 eurolar tedavulden cıkarılmıs ya la?

Allah korudu sanırım... haberim yok, yedirseler yedirirlerdi.

Şikayet oluşturdum bankaya boyle boyle diye sonrasında.

Ulan banka böyle yapıyorsa tefeciler bilmemneler ne yapmasın lan?

olm cok korktum tak diye gidiyordu 14 kağıt.

NE yapabilirim? nasıl bir yol izleyeyim? o gişe elemanının acı çekme ihtimalini sevdim de.

not: şimdi baktım eski (2002) eurolardan vermis 4 adet bunlar geçerli mi?

Tedavülden kalkmadı, alışverişte hala kullanılıyor. Sadece Merkez Bankaları artık basmıyor:

"Since 27 April 2019, the banknote is no longer issued by central banks in the euro area, but continues to be legal tender and can be used as a means of payment."

numismag.com
  • crown  (22.05.19 18:18:54 ~ 18:21:02)
@crown
bundan haberım yoktu ama türkiyede real durum nedir?

  • Techsavvy  (22.05.19 18:21:22)
TCMB zaten Euro basmadığı için Türkiye için değişen bir durum yok :) Yani Türkiye'de ve Avrupa'da kullanabilirsiniz.

Değişen tek şey artık AB'deki çoğu merkez bankası 500 Euro basmıyor, ama dolaşımda olanların kullanılmasında bir değişiklik yok.
  • crown  (22.05.19 18:31:13 ~ 18:31:44)
@crown +1

  • chitosan  (22.05.19 18:53:49)
bu şekilde düşünmenize çok şaşırdım banka sizi nasıl dolandırsın kamerası her birşeyi mevcut. Bende bir keresinde eksik para aldım zannetmiştim "dolandırıldım" düşüncesiyle bankaya dönerken bir baktım benim hesabımda hata var. Bankaların eline düşmeyin ama bu kadar güvensiz olmayın

  • Aşk Adamı  (22.05.19 20:29:10)
Kendini rezil etmişin kardeşim öyle tedavülden laps diye para kalkmaz

  • Melange  (22.05.19 20:41:20)
@everyone

Eyvallah sevgili arkadaşlar. boşuna velveleye vermısım ortalıgı.
  • Techsavvy  (22.05.19 20:51:03)
dolandırmak değil de sıkıntı olurdu. Bozdurmak için avrupa'da üstüne para veriyorsun falan diye okumuştum. Fransa'da 50 euro'ya bile mırın kırın etmişti ben de esnaf. uğraştırırdı anlayacağın.
Bu arada 500 euro'yu türkiye'de atm'den yatıramamıştım. vezneden almışlardı. sahtesi çok fazla basıldığı içinmiş.

  • hononu  (22.05.19 20:53:21)
500 e cok sikintili. Bana da banka 500 100 50 seklinde vermisti parayi, sorun cikacagi asla aklima gelmemisti, Girona’da elimde son 500 kalinca oteli onunla odemek istedim, adamlar bozmadi. Elli tane dukkana gittim yok. Sonunda reseps insafa geldi de calistiklari bankayi aradi, adamlar sessizce bozdular. Onlar da cozmese isim isti.

  • somethinginthewayshemoves  (23.05.19 01:17:16)