[Muzik] En guzel sesli sarkici kimdir?

En guzel sesli, en iyi sesli, en iyi sarki soyleyen sarkici kimdir (size gore)? (grup da olabilir tabi) Kadin ve erkek diye de ayriabilirsiniz, en guzel soyledigi sarkiyi da eklersiniz super olur.

2 ronnie james dio - herhangi bir şarkısı.
3 james hetfield'ın kükrediği dönemler.(load, garage inc. yılları)
kadın şarkıcı dinlemem genelde.

anaa amerikanın köpeği oldum zeki müren'i unuttum. paşa 1.sırada elbette.
  • jangara  (31.03.10 00:16:39 ~ 00:20:37)
(bkz: luciano pavarotti)
hem ses rengi hem de teknigi acisindan.

yeri gelmisken soyle tatli bi parcasini da paylasalim -il canto-
www.youtube.com

r.i.p
  • la traviata  (31.03.10 00:17:35 ~ 00:19:00)
kadın olarak grace slick, sandy denny, vahsti bunyan ve benzerleri geliyor aklıma.
erkek olaraksa jim morrison, neil young ve jeff buckley üçlüsünü diyorum.

60'lar iyi yani genel olarak :)

ama çok var işte yani. elvis'ler sinatra'lar filan ama neyse bu kadar yazıyım ben.
  • tepedeki psychedelic adam  (31.03.10 00:27:10)
aziza mustafa zadeh'in seventh truth albümü benim için çok özel. fly with me, inspiration ve diğer sözlü şarkıları.
björk de öyle.
sesleri şahane olmasa da söylediğini hisseden insanları çok seviyorum ben.
ay bi de niyeyse aklıma tom jones geliyor, onun da sesi çok yumuşaktır.
nilüfer de çok acaip iyi mesela. esmer günler albümü ile büyüdüğüm için beni çok etkilemiştir. çok kaliteli bir ses tonu olduğunu düşünüyorum.
daha böyle çooook kişi var. say say bitmez.
  • kediebesi  (31.03.10 00:38:17)
  • just dream  (31.03.10 01:22:54)
dilek türkan

  • weeping guitar  (31.03.10 01:30:43)
ben enya ya da loreena mckennitt(yine yanlış yazdım herhalde) derim ama björk diyenler de var tabi şarkılarını hiç sevmiyorum o ayrı.

biri zara demiş, bana göre şarkı söylemeyi bile bilmiyor, bütün türkülerinde sesini titretmek zorunda mı bu kadın?
  • hoot  (31.03.10 01:38:10)
@hoot

bilmem. ben de pek dinlemem ama sesi hoş.
  • gozyakansakiz  (31.03.10 01:55:15)
freedie mercury, robert plant, steven tyler, bruce dickinson
ama kanimca dünyanin en kadife sesi: jon anderson

çok güzel söyledigi sarkilar: i've seen all good people, starship trooper...
  • samfisher  (31.03.10 02:26:59)
beth gibbons, pj harvey, angela mccluskey

  • likeinme  (31.03.10 02:47:55)
ben de björk derim. şarkıda joga derim

  • rurouni  (31.03.10 04:11:20)
frank sinatra

  • orange coffee  (31.03.10 09:43:07)
ella fitzgerald ve louis armstrong.
şarkı da summertime tabi ki.

  • kediebesi  (31.03.10 10:35:57)
emel sayın ! :)
yasmin levy
yasemin mori
vinnie paz
  • p a t r i o t  (31.03.10 11:06:02)
Freddie Mercury ses konusunda aşmış bir abimizdi. İnsan bi şarkıda on farklı vokal yapar mı yaa? Kendisi Queen grubunun solistiydi. Kendi adıyla da müzik yaptı. En çabuğundan ulaşmak için: www.fizy.com adlı saifeden ulaşabileceğin "Bohemian Rhapsody" adlı başta tuhaf gelen, sonradan "vay anasını" dedirten, ödül manyağı olmuş şarkıyı önerebilirim.

Bizden de Sertab Erener ve Mirkelam'ın sesini severim.
  • samterk  (31.03.10 11:44:16)
  • rdx  (31.03.10 13:59:29)
ibrahim tatlises
bülent ersoy
kibariye
ebru gündes
ferhat güzel
:)
  • ismo  (31.03.10 17:01:19)
James Hetfield mi yapmayın allaşkına.
Layne Staley, Freddie Mercury, Eddie Vedder
Bayanlardan da Christina Aguilera hoşuma gidiyor nedense..
  • gebere jackson  (31.03.10 17:54:08)
- Kadınlarda Anneke van Giersbergen 1 numaramdır, hiç tartışmasız. 2 numara da Lara Fabian olabilir.
- Erkeklerde de, çeşitlilikte Freddie Mercury. Pürüzsüzlükte (her ne kadar eski kayıtlarında geçerli olsa da) Vincent Cavanagh. Farklılıkta da Sting diyebilirim.

  • pathetique  (31.03.10 20:01:52)
jeff buckleyi unutmusuz.

  • la traviata  (31.03.10 21:27:23)
unutmadık unutmadık :p hatta madem şarkı yazmamıştım ondan bi şarkı yazıyım. (bkz: lilac wine)

  • tepedeki psychedelic adam  (31.03.10 21:29:52)
Arkadaşım Mutlu UTAR ın sesi çok güzel sonra da benim sesim:)

  • Flütist samur  (01.04.10 23:44:12)
david bowie başka da yazmıyorum tamam :)

  • tepedeki psychedelic adam  (02.04.10 14:06:22)
Enya- 'only time' yahut 'may it be'

  • Flütist samur  (10.04.10 18:55:00 ~ 18:57:17)