iş sonucu bekleme - kendi işine konstantre olamama

Bütün görüşmeleri yaptım. Güzel de geçti bana göre. En son işe alım müdürü insan kaynakları sana en yakın zamanda dönecek dedi, 3 hafta oldu. İş yurt dışında, araya da Noel falan girdiği için ancak dönüyorlardır ofise diye düşünüyorum ama bir yandan da ilan hala açık sitelerinde ve Linkedin'de. Beklemek beni o kadar huzursuz ediyor ki kendi işime konsantre olamıyorum. Çok istediğim bir iş, sürekli daha önce mülakata girenlerin yorumlarını falan okuyup kendiminkini yorumlamaya çalışıyorum, o şehirden ev bakıyorum falan. Olmazsa çok büyük hayal kırıklığı yaşayacağım kendi kendime yarattığım bu beklentiler yüzünden.
Bunu nasıl aşarım? Nasıl akışına bırakıp şu an elimde olan şeye yoğunlaşırım oradan haber gelene kadar? Dikkatimi toplamam lazım tekrar.

Noel tatili daha bitmedi çoğu firma cumaya kadar kapalı olur.
Ayrıca yurtdışında geri aramaları çok uzun sürebiliyor, beklemekten başka çare yok. Olumsuz sonuçlanırsa da üzülmeyin alt tarafı iş. Farklı yerden bulursunuz.

  • Boris  (03.01.19 14:36:39)
yurtdisinda bi ofisten yaziyorum,

insanlar 15 araliktan beri yok, bu hafta ofisin %30'u geldi. haliyle 20 gunluk biriken is, mail vb var yani 3 hafta 6 hafta olabilir. ama bunun otesinde, ben hizimi kesmeden aramaya devam ederdim. imza attigim, calisma gunum belli olmasina ragmen iptal edilen isler olmustu. o yuzden is bakmaya, gorusme yapmaya devam
  • try again fail again fail better  (03.01.19 14:44:57)
Çok kotu birşey ben altı ay önce bir firma ile görüştüm iş kesin gibiydi bugün yarın derken altı ay sonra ekonomik kriz sebebi ile alamıyoruz dedi. Ben de nasıl olsa gidiyorum diye ise konsantre olamadım savsakladim. Şimdi de performans düşüklüğü olarak sürekli birşeyler den uyarı anliyorum dikkat et

  • seyyar satıcı  (03.01.19 14:48:40)