Kis lastigi secimi

Lassa Snoways 4 91H M+S 294TL
GoodYear Ultragrip 9 91T 540TL
Michelin Alpin 5 91T 500TL
Continental WinterContact TS860 -400-500TL arasi olsa gerek
Petlas Snowmaster

Arac 2014 Toyota Corolla.
Genelde istanbulda kullanilacak. belki eskisehir gelecekte.

kardan ziyada islak zeminde daha cok kullanilacak gibi geliyor bana. o yuzden cok para gommeye gerek yok gibi de dusunuyorum, almisken iyisini alalim diye de.

conti

  • mikahakkinen  (27.11.18 14:38:23)
Adac testinde conti 1. Ultragrip9 2. Istanbul fazla soğuk olmayacak muhtemelen, o yüzden parana göre düşün. Soğuk bir yerde yaşıyor olsaydın kesin conti tavsiye ederdim. Bende michelin var memnunum. Testte de ıslak performansi en yüksek conti.
www.adac.de

  • karacigerim vur kadehlere  (27.11.18 14:42:46)
Kış lastiği aşırı önemli bir şey. Bütçe ile alakalı. Lassa ve Petlas yarı fiyatına diğer markaların yaptığı işin 4'te 3'ünü yapabiliyor. O nedenle bütçe önemliyse bu ikisinden biri.

Bu ikisini de kullandım. Petlas daha zorlu koşullarda bir tık daha iyi Lassa Snowways'den. Fakat bende halihazırda Snowways var. Verdiğin paranın karşılığını veriyor, İstanbul şartlarında kış lastiğinin gereklerini yerine getiriyor.
  • deveyi diken adamin ta kendisi  (27.11.18 17:31:33)
oetlas snowmaster var bende, gecen kis boluya filan gittim bana misin demedi baya iyi performans gosterdi. bir iki kez de don tutmus yolda performansini gordum, yine fena degildi.

para sorun degilse > goodyear
f/p onemliyse > petlas
  • fakyoras  (27.11.18 18:27:29)