Film İndirirken İnternetin Kullanılmayacak Derecede Yavaşlaması

Merhaba, torrentli dosyaları indirirken internet kullanılamayacak derecede yavaşlıyor, indirme hızı ortalama 150kb/s

eskiden böyle bir sorun yoktu 3-4 tane filmi aynı anda indirirken bile youtube'tan videoları hiç beklemeden izliyordum, şuan bırakın video izlemeyi youtube 2 dakikada açılıyor.

acaba sorunun kaynağı nedir?

torrentin fütursuzca download yaptığını düşünüyorum. acaba programın içinde şu hızın üstüne çıkma şeklinde kota koyabileceğimiz bir fasilite var mı?

yani sorunum budur ey ekşi duyuru yazarları, okurları..

saygılar, sevgiler.

yok. bu aralar yurtdışı çıkışlar berbat halde. ondan oluyo.

  • etna  (17.03.10 09:46:49)
netlimiter programını kullanabilirsiniz

  • sir gawain  (17.03.10 12:24:00)
tüm programlarda limit ayarlayabilirsin..halihazırda utorrenti(mütorrent aslında) önerir türkçe arayüzüyle rahata ereceğini düşünürüm..indirdiğin torrentlerin kaynak sayısı arttıkça da yavaşlama görülebilir, aslında teoride olmaması lazım ama olur, hatta kaynakların ülkeye uzaklıkları da bağlanabilirliği pek tabi etkileyebilir...sağlam yerlerden indirip kaynak sayısını da kısabilirsin ama yine de sorun çözülmeyebilir...en iyisi gece açık bırakmak mışıldarken..tabi aynı odada uyuyorsan ses den rahatsız olmamak kaydıyla...torrent trackerlerini indirdiğin siteler önemli, zamunda(bulgar kaynaklı) nın üyelik alımları açık (temiz-hızlı-içeriği kabarık)hesabın yoksa kaçırma derim...

  • ne adrenerjik ne kolinerjik  (17.03.10 14:54:31)
tabi ki cfosspeed kullanacaksın ve tüm sorunların hallolacak, bir de bağlantı sayısını gereksiz ere atırmayın, ağar sözlükte aratırsanız torrent diye çok yararlı şeyler bulabilirsiniz,
@suleyman45
yutorrenttir, sadece şekil olsun diye mü konmuştur.
  • hoot  (17.03.10 16:18:54)
çok teşekkür ederim, sağolunuz.

  • jusiyans  (17.03.10 20:02:47)