Laptop alıyorum >> yaptığım kıyaslamaya göz atın veya önerin...

kıyaslama: i.hizliresim.com

ek olarak: www.hepsiburada.com

yüksek performanslı bir oyun bilgisayarı çizim programları için de işimi göreceğinden oyun bilgisayarı alacağım.

önceliğim yüksek ssd kapasitesi ve ekranın min GTX1050Ti olması.
freedos alırsam orijinal windows 10 home alacağım. (+820 TL)

bir de şu monster var: www.monsternotebook.com.tr (buna min 1 tb HDD takılacak ve win 10 home alınacak. tek artısı 6 GB GTX1060 gibi görünüyor. eksisi ise corei7 8750H 2.20 Ghz iken lenovolar i7 7700HQ lar 2.80 Ghz işlemci hızına sahip)

hangisini almalı ve neden? varsa daha iyi bir öneriniz açığım...

edit: kararımı verdim www.monsternotebook.com.tr bunu windows 10 almadan (ama 20 liraya falan orijinal key alarak) üzerine 1tb hdd + 480gb ssd ve 1x16 gb ram ile özelleştirip alacağım. cevaplar için teşekkür ederim.

monster'ı al geç, win 10'u 30-40 liraya n11'den kaparsın.

  • atom karincanin torunu  (26.08.18 15:46:53)
oncelikle o 5400rpm'li harddiski olanlari cope at. yada onlara harddisk alacagini gozonunde bulundur. 5400rpm seni aglatir. yepyeni bilgisayar acilis suresi neden 1dk diye kafayi duvarlara vurursun. mumkunse dusuk kapasiteli(128gb yeterli) bir ssd al, yanina harici 1-2-4tb'lik birsey alirsin. hem performans olarak hem de fiyat ve kullanislilik olarak daha rahat edersin.

7. ve 8. nesil islemciler arasinda gozle gorulur performans ve enerji sarfiyati farki var. 8. nesil almak cok daha mantikli. ozellikle cizim programlari ile ugrasacaksan sana tek cekirdek yuksek hiz degil cok cekirdek paralel performans lazim. 77700hq'da 4 cekirdek 8 thread varken 8750'de 6 cekirdek 12 thread var. render alirken muhtemelen %20-%30 performans farki olur.
  • crucio  (26.08.18 17:11:54)