Ankara Gezi Planı

Merhabalar, haftasonu için İstanbul'dan Ankaraya gidelim diyoruz çift olarak.
Sırf gezmediğimz daha önce çok bulunamadığımız bir yer olduğu için.
Nereleri gezebiliriz ? Nerede ne yeriz nerede kalırız hiç bir planımız yok.
Önerilerinize göre bir plan oluşturmak istiyorum.
Teşekkürler,

ankara'da gezecek yer yok. Anıtkabir'e gidin. başka da bir yer aklıma gelmedi.

  • yavru tosun  (08.03.18 00:08:07)
:) planlarımız arasında o var zaten. ben de biraz araştırdım gitmeye değmicek gibi

  • cunupkral  (08.03.18 00:10:55)
Tunalı'nın arka sokaklarını gezebilirsiniz, kendi adıma eski Ankara apartmanları ve sokaklarını sevdiğim için hep hoşuma gitmiştir. Bunun dışında aklıma ilk gelenler Ankara Kalesi ve Ulus civarı. Ayrıca sergi gezmek isterseniz CerModern olabilir.

Edit: Ankara'yı uzaktan sevmemek kolay, gidip görüp sevmemek daha makul geliyor bana :) Bir şehri gezmek için mutlaka "güzel" olması gerektiğini düşünmüyorum. Bazen sokaklarında yürümek, insanlarını gözlemlemek de yeterli olabiliyor. Ankara da öyle bir yer.
  • fotrsapka  (08.03.18 00:11:59 ~ 00:15:06)
hamamönünde kahvaltı ve dibek kahvesi,tunalı kuğulu park.Bir de akşam yemeğini gözünüze kestirdiğiniz bir aspavada yiyebilirsiniz. Eğer bilet bulabilirseniz devlet tiyatrosuna gidebilirsiniz.Anıtkabir, Ankara kalesi...

  • tulumba  (08.03.18 00:14:54)
gidin daha düzgün yerleri gezin allasen ne işiniz var ankarada :D

  • The_Lollok  (08.03.18 00:28:05)
@The_Lollok neresi mesela ?

  • cunupkral  (08.03.18 00:36:45)
mesela safranbolu, mesela amasya, mesela bolu, kartepe, ılgaz, bursa-uludağ vsvs

  • The_Lollok  (08.03.18 00:57:08)
Hava güzelse Altınköy Açık Hava Müzesi'nde güzel zaman geçirebilirsiniz.

  • mikro patlama  (08.03.18 01:54:38)
Tunalı'da kebap 49'da pide yiyin mutlaka

Onun tam karşısında bi kebapçı açılmış mezeleri şahane. Ama ben olsam 49'da pide yerdim çünkü İstanbul'da pide kebap anlayışı çok ters. Bunu bir görün.

Kıtır'da kokoreç+bira yapın ama akşam kalabalık oluyor erken gidin

Tunalı cafe des cafes'nin arka bahçesinde bir şeyler için güzeldir. Önde yer bulabilirseniz ön de olur hehe

Tunalı elizinn şahane bir pastane.

Balgat'ta konyalı hacı usta diye bir yer var etli ekmeğini tadın muhteşem. Tandırı daha da muhteşem.

Neden yemek anlatıp duruyorum çünkü İstanbul'da doğru dürüst kebap pide bulamamıştım çok ciddiyim anlamıyorsunuz bu işlerden

Ha bir de ikide bir bu şehir gri yok sıkıcı falan şeyi yapacaksanız hakkaten nolur gelmeyin yani biz de hiç sevmiyoruz İstanbulluları ama durup dururken bunu ifade etmiyoruz değil mi.
  • selamun aleykum kitty  (08.03.18 02:45:18)
Profesör sadık usta da yiyin akşam yemeğini bana dua edeceksiniz.

Rahmi Koç müzesi var ulus da mükemmel bir müze ben 4 kere gittim yine birisi gelse ilk oraya götürürüm.

Ulucanlar cezaevi müzesine uğrayın, isterseniz size gerçek bir deneyim yaşatıyorlar hatta.

Hava güzel olmadığı için seğmenlere diyemiyorum yoksa orası da oturup iki bira içmek için gayet güzel.

Akün veya Şinasi de yer bulabilirseniz tiyatro izleyin mutlaka, olmadı Erdal beşikçioğlu nun yeniden yaptırdığı tatbikat sahnesinde hangi oyun varsa izleyin.

Kokoreç yemek istiyorsan pikolet, gençlik Caddesi üzerinde.

Park gezmek istiyorsan altınpark var şu anda sezonu kapalı ben pek sevmem ama getirdiğim insanlar çok seviyor sebebini anlamadım.

Anıtkabiri söylemiyorum bile artık.

Müzik için if veya jolly de güzel sanatçılar olabilir ama ben pek haz etmiyorum öyle yerlerden bilemedim.
  • gozu acik sevisen yahudi  (08.03.18 10:24:38)