aşırı derecede soda içmek zararlı mıdır?

Günde 3-4 şişeden bir zeval gelmesi muhtemel midir? Mideye veya genel anlamlar vücuda ne gibi etki eder. Elin gavuru su yerine soda, maden suyu felan içiyormuş, ne ayak?

gavur maden suyu içiyor ama bizim gibi 200ml lik şişeye 4g CO2 basmıyorlar. doğal maden suyu içiyor, gazsız.
yani içtiğiniz maden suyunu kolanın daha gazlısı, şekersizi olarak düşünebilirsiniz. yarar mı zarar mı bilmem.

  • sttc  (24.11.09 17:37:01 ~ 17:37:11)
bişi olmaz daha oncede sorulmustu cokca..

  • all girls dream  (24.11.09 17:41:41)
SORU : Maden suyunun günlük tüketimi ne kadar olmalıdır?

CEVAP : Bir insanın günde 2 ile 3 litre arası sıvı almaya ihtiyacı vardır. Hiç bir sakıncası olmaksızın, herkes, bu sıvı ihtiyacının istediği kadarını, mineral değerlerini göz önünde bulundurarak, doğal mineralli sulardan karşılayabilir.

ÖNEMLİ !

SORU : Yüksek Tansiyon hastaları maden suyu tüketirken nelere dikkat etmelidir?

CEVAP : Yüksek Tansiyon hastalarının özellikle düşük oranlı sodyum içeren maden sularını tercih etmeleri gerekmektedir.

Gıda Kodeksine göre litrede 200 miligramın altında sodyum içeren doğal mineralli sular, sodyumu düşük mineralli su olarak kabul edilir.

Kaynak : Bir meşrubat markasının sitesinden alıntıdır.
  • Ted Lapidus  (24.11.09 17:50:36)
(git: 87037)
(git: 100271)

  • dambil  (24.11.09 17:55:36)
bisey olmuyor.

  • bryan fury  (24.11.09 18:00:29)
günde bi bucuk litre iciyodum bi ara. bişey olmadı wala

  • sw  (24.11.09 18:01:27)
kapladığım alan için ve aramaya inanmadığımdan ötürü herkesten özür dilerim. cevaplarınız için teşekkürler.

  • ne bakiyon kardesimm  (24.11.09 18:07:31)
günde 1 şişeden fazla içmeyin tansiyonunuzu yükseltir diyorlar

  • BloodGroove  (24.11.09 18:09:21)
her şeyin fazlası zarar evladım.

  • deckard  (24.11.09 20:13:33)
bir abinin miğde sorununa neden olmuştu. doktor yıllarca çokca tüketilen maden suyunun (soda) miğdeyi tembelleştirdiğini filan söylemiş. bilmem aslı varmı.

  • karoyedili  (25.11.09 00:28:06)