Üst komşunun ayak seslerini engelleyecek kulaklık?

Ses yalıtımından nasiplenmemiş bir evdeyim. Sessizlik ve karanlık içinde yaşamayı tercih eden biri olarak psikoloik işkence çekiyorum baya. Bütün konuşmaları, burun çekmeleri öksürmeleri, gün aşırı temizlik yaparken ordan oraya mobilya sürüklemeleri, hiç kapatmadıkları televizyon sesi vs hepsi 7/24 dolby digital kalitesinde geliyor. Onlara söyleniyorum gibi ama kendi suçları değil ki gidip uyarayım, evin yalıtımı yok, nefes alsalar buradan duyuluyor zaten.

Birkaç ay önce de buraya kulaklık sormuştum bu durum için, öneriler üzerine 3m kulak tıkacı aldım. Hiç yoktan iyi oldu ama pek kesti diyemem. Bir süredir hem tıkaç takıp hem de saç kurutma sesi videosu açıyorum, o şekilde insan ve televizyon sesleri yok edilebiliyor. Çok sevdiğim bu sesten de bıkmaya başladım ama alternatiften iyi. Yine de sessizlik özlemi çekiyorum yoğun şekilde. Eskiden olsa sürekli yüksek ses müzik açardım ama ondan da çabuk yorulduğum bir kafadayım şu an.

Lakin bu kulaklık+white noise çözümü de odayı titreten ayak sesini engelleyemiyor. Kulaklığa rağmen her adım bana sanki godzillanın ayak sesi gibi geliyor, ciddi ciddi kalbim hopluyor sürekli. Ufaktan delirme eşiğine geliyorum artık bazen gözlerim doluyor "asla bitmicek bir işkencenin içine düştüm" diye bazen sinir krizine giriyorum. Taşınmak dışında bir çözüm yok o da birkaç ay daha mümkün değil.

Bunu da önleyen tek şey elimle kulaklarımı iyice bastırarak kapatmam. Aynı etkiyi yapacak bir kulaklık mevcut mudur bildiğiniz? Aşırı pahalı da olsa sorun değil.

Mutlak sessizlik : Howard Leight Max UF Foam Ear Plugs (NRR 33).

  • shadowcat  (12.06.16 11:29:46 ~ 11:30:06)
bence ev değişikliği.

  • jamiro  (12.06.16 12:18:28)
kanser olmadan ev değiştir.

  • glamdr1ng  (12.06.16 12:21:27)