Evlenip de hayatı şaşırtıcak derecede pozitif yönde değişen?

Evlilik amaç değildir,bilirim. Ailemden cok sıkıldım,ne kadar saçma ve baba baskısıyla büydüğümün farkındayım iyice..İyi aile terbiyesi aldım,iyi okullarda okudum,sosyalimdir.mührndisim fakat çalışmıyorum ama cok da parasızım. Aslen de varlıklı bir ailenin evladıyım. Paranın,parasızlığın,gücün,güçsüzlüğün ne demek olduğunu biliyorum.

Henüz 30'a da var biraz..Kariyer planlarımdan da vazgeçtim biraz,ölcez gidicez.

Bugün bi hayal kurdum: Aşık olsam,hatta izmire yerleşsem..eşimi çok sevsem o da beni ama takıntı yapmasak. Durumu iyi olsa,bende cocuğu rahatça yetiştirebilsem;hayatı kaçırmadan tadında yaşasak. Ailemi de siktir edip kendi yuvamı kursam..Sizce cok mu toz pembe?evlenip de huzuru iliklerine kadar hisseden ve şansı dönen var mı? Bunu öyle çok maddi anlamda da sormuyorum.
6-7 yıldır cok yıprandık ailece ve devam ediyor ve ben de bu durumdan cok sıkıldım.

Öyle hayal işte,gerçeklik payı olur mu?

Olmaz.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (21.05.16 18:06:42)
niye olmasın öyle birini karşına çıkarsa.

  • Fritz-X  (21.05.16 18:11:33)
25-30 civarındaki kızların çoğununun hayali böyle değil mi?

-Zengin koca
-kariyeri salla
-Çocuk doğur
-Keyfine bak

Bol şans:)
  • eloharp  (21.05.16 18:15:36)
Kadinsin sanirim. Durumu iyi bir esin Olsun, bu sayede calismamak ve cocuk yetistirmek istiyorsun. Ask mesk ise isin turk dizi yani. Bu, hayati pozitif yonde sasirtacak bir guzellik degil, bircok turk kizinin hayali. Oyle bir hayat yok. Yasin 30 a da yaklastiysa.muhtemelen aradigin gibi harika bir adam bulman zor. Ha 26 falansan birine kapak atabilirsin, bilemem. Uniden bir arkadasim vardi 25 yasindayken 42 yasinda bir adamla evlendi. Adam tabiki multimilyonerdi. Cok mutlu suan,tavsiye ederim

Sen kendi ve aliesel sikintilarindan bunalmissin ve bir kurtulus yolu ariyorsun. Bunun da zengin kocadan gectigine dair bir fikre kapilmissin.
  • saturn  (21.05.16 18:16:28)
@eloharp aslında zengin koca bulup da kariyeri sallayayım yok. Zaten salladım, yokluğun verdiği varlıkla yaşıyorum.

Huzur derdindeyim huzur. Huzurlu olayım,isterse multimilyoner olsun tutamaz beni çalışırım :) evde oturabileceğimi sanmıyorum..keyfi çalışınca daha iyi işler çıkarıyorum hatta
  • gadlemler  (21.05.16 18:20:24)
çevremde ben dahil bir çok bekar erkek mevcut. bizim de en büyük şikayetimiz evlenince kızların kendini geliştirmeyi bırakması,temelli boşlaması hatta üstüne de çocuk yapınca tamamen hayattan kopması. genel olarak durumum iyi arkadaşlarımın da öyle çok o konulara girmek istemiyorum. büyük ölçüde sürekli birlikteyiz ve en büyük muhabbeti geçen konulardan biri de senin söz ettiğin konu. evliliğin bize ne gibi bir artı getireceğini kestiremiyoruz, çok büyük oranda şu an ki hayatımızı karıştırmak gibi geliyor. tek bir farklılık doğuyor evlilikte; çocuk ihtiyacı. onu da ailem için istiyor gibi bir konuma geliyorum. bilmiyorum herkesin düşüncesi farklıdır ama bana bir şey katmayan insanla muhabbet etmek istemiyorum her dediğime şaşırılmasını istemiyorum fikir üretilsin istiyorum. buradan şuna gelicem lütfen kendini bırakma kendini geliştirmeye devam et. yüksek lisans yapabilirsin başka bir dil daha öğrenebilirsin farklı spor dallarına yönelebilirsin bu arada eminim kaliteli insanlarla tanışma ihtimalin de artacaktır. en azından ben ve çevremin düşüncesi böyle

  • monkey  (21.05.16 18:32:01 ~ 18:33:27)
Her şeyin önünüze konmasına alışmışsınız, aileden aldığınızı şimdi kocadan istiyorsunuz. Öyle bir dünya yok maalesef.

  • 386 dx  (21.05.16 20:24:24)