salak ile avanak

bu filmin orjinal adı neydi? ama bi saniye durun. dumb and dumber'ı demiyorum. tr'de salak ile avanak ismiyle oynadı diye hatırlıyorum ama oyuncuları jim carrey falan değil. biri şişman salak diğeri zeki zayıf karakterin maceraları. hatta 2 si de ünlü oyuncular ama adlarını bilemiyorum. şişman olan böyle bu tip filmler çok var ya. sürekli sakarlık yapıyor falan?... hadi bi yardım be abi :(

tipleri tarif etseniz biraz. ne giyerlerdi mesela?

  • BloodGroove  (11.11.09 20:46:35)
(bkz: laurel and hardy) olabilir mi?

  • sayha  (11.11.09 20:49:49)
haha yok laurel and hardy değil. yeni nesil bunlar. ya şişman adam zaten bir tek o tarz filmlerde oynuyor. hafif uzun saçlı baya şişman. hep dışlanıyor falan. çok sakar. hatta bu bahsettiğim filmde bunlar bir yolculuk yapıyor da başlarına gelmedik şey kalmıyor ( dandik film tanıtımı gibi oldu haha)

  • x factor  (11.11.09 20:53:56)
  • gioberg  (11.11.09 20:57:55)
www.imdb.com/title/tt0329028

bu var ama bunlar da ünlüyse ben bu dünyada yaşamıyorum demektir :D

şişman olan baya şişmansa bunlar değil, linki verdim ama fotolara yeni baktım ortada bir şişman yok ki baya şişman olsun :D
  • BloodGroove  (11.11.09 20:59:55 ~ 21:07:16)
: )

bud spencer - terence hell de değil diğeri de değil. abi ya zayıf adam daha meşhur sanki böyle ama şişmanı görünce "haa bu ya" diyeceksiniz. filmde şöyle oluyordu galiba. bu şişman olan hep bi sakarlık falan yapıyordu. zayıf olan da aşağılıyordu filmin sonunda işleri şişman olan düzeltiyordu falan filaan...
  • x factor  (11.11.09 21:11:41)
geriye kalan tek salak ve avanak çifti benim aradığım herhalde haha

  • x factor  (11.11.09 21:12:19)
su an hangisi kestiremedim ama suraya bakabilirsiniz:
en.wikipedia.org:Comedy_duos

  • ermanen  (11.11.09 21:37:41)
Yeni nesilden dediğiniz için bir ihtimal David Spade & Chris Farley olabilir diye düşündüm, ama yolculuk yapıyorlar demişsiniz oradan da acaba Steve Martin & John Candy'nin oynadığı Planes,Trains & Automobiles'mi dedim www.imdb.com .

  • she runs away  (11.11.09 21:57:48)
  • chaud  (11.11.09 22:02:57)
hah oh be demek yolculuk etmiyorlarmış :P

David Spade & Chris Farley aradıgım 2 liydi. çok sağolun valla ugraştırdım sizi.
  • x factor  (12.11.09 01:51:28)