alarm şeysi

bugun bir magazadan gömlek aldım eve geldigimde farkettimki içinde bir tane o artık heryerde herşeyde olan kilitten var. hani kapıdan çıkarken öten şeylerden. umarım kastettigim şeyi anlatabilmişimdir.
işte o lanet çivili alet gömlegin üzerinde şu anda ne yaparak çıkartabilirim? tekrar magazaya gitmek istemiyorum

çok güçlü mıknatıs lazım diye biliyorum. mıknatıs tutunca içerideki kilit kendini salıcak ve tutan raptiye düşecek.

  • carnicero  (08.11.09 14:45:29)
kirarak cikartabilirsiniz. cekiciniz, penseniz ya da ceviz kiracaginiz yoksa, o zimbirtiyi, koltugunuzun ayaginin altina koyup, koltugun uzerine atlayin. kucuk parcayi tutan muhtemelen bir yay vardir. o yayi cikarttiginiz zaman kolayca cikartabilirsiniz alarmi de.

  • dahicocuk  (08.11.09 14:49:14)
benim de aldığım bir giyside çıkarmayı unutmuşlardı (demek ki kapıdaki alarm yalanmış), dükkana geri gitmeye üşenip evde penseyle tutup tornavidayla kanırtıp çıkardım ama ufak bir delik kaldı :( ufak deliğe aldırmazsanız deneyin, kıyamazsanız en temizi satış fişinizle mağazaya gidip çıkarttırın.

  • zen spider  (08.11.09 14:55:08)
bence evde uğraşmayın geri götürün ve çıkarmalarını isteyin. çünkü bir tanıdığım da çıkarmaya çalışmıştı o zımbırtıyı, sonuç olarak yepyeni kazağında kocaman bir delik yarattı(resmen yırttı), riske girmeye değmez.

  • beyimsiz  (08.11.09 14:55:23)
bence herhangi bir mağazada da çıkarttırabilirsiniz. benim de başıma geldi gittim bulduğum ilk mağazaya girdim çıkartılar sağolsunlar. hem o alarm kapıdaki zımbırtıların arasından geçince ötmeye başladı. çalışanların surat ifadesi için bile gidebilirsiniz. ha üzerinize çullanmaları da bi olasılık.

  • raikkonen  (08.11.09 16:15:27)
donut şeklinde mıknatısınız varsa olur.

  • kediebesi  (08.11.09 19:45:41)