Çalışırken iş görüşmesine çağırılma stresi

geçen hafta iş görüşmesine çağırıldım. iş yerime yakinim hastanede dedim.

dün ikinci görüşmeye gitmek için iş yerime hastayım dedim. rapor aldirttilar.

haftaya son görüşme için çağırıldım. acaba haftaya ne gibi bir bahane bulabilirim? onu düşünüyorum. Cokta goze batmak istemiyorum. Bir fikri olan var mi?

hastanedeki yakinim oldu de.

  • baldur2  (06.04.16 16:01:21)
Bankada 2-3 saatlik bir işim var deseniz? Sorun çıkartacak gibi olurlarsa yıllık iznimden kesin o zaman zira gitmem gerek acil bir durum dersiniz.

  • fraise  (06.04.16 16:07:17 ~ 16:10:39)
@baldur2 o olmaz cunku operasyon geciren kisi cok gencti ve kucuk bisiydi.

  • lostturkey  (06.04.16 16:08:03)
@fraise bankada ne onemli isin var derse?

  • lostturkey  (06.04.16 16:08:33)
Bi tanıdık kredi çekecek ona kefil olacam dersin.

  • teknikekip  (06.04.16 16:09:45)
dişin ağırsın. ishal olmuş da olabilirsin.

  • kuzey li  (06.04.16 16:10:07 ~ 16:10:32)
yerler çok uzak değilse görüşme yapılan yere mesai saati sonrası veya öğle saatlerinde görüşme yapıp yapamayacağını sor. sonuçta iki kere izin almışsın sıkıntı yaratmak istemem de. bakalım ne diyecekler.

  • freya  (06.04.16 16:12:38)
iş görüşmesi sabahtan mı öğleden sonra mı?

sabahtansa uyanamadım gecikeceğim deyip görüşme sonrası işe gidersiniz.

öğleden sonraysa sabahtan başlarsınız "ay bugün hiç iyi değilim başım dönüyor midem bulanıyor" falan demeye. sonra da izin istersiniz yarım gün.
  • kakao  (06.04.16 16:37:08)
arkadaşlara katılıyorum :) 3. görüşme için de bir zahmet karşı taraf ayarlama yapsın. 3 kere izin alamam, mesai dışı saatlerde görüşelim de.

  • vecihi ile fikret  (06.04.16 16:38:48)
bence de yalan dolanla mevcut işinizi baltalayacağınıza görüşmeyi yaptığınız kişilere söyleyin durumu.

  • zwei bruste  (06.04.16 16:39:39)
Ne kadardır aynı iş yerinde çalışıyorsun veya senin durumunu biliyolar mı ama sallıyorum ev arkadaşın ile yaşıyorsan ev arkadaşım evden ayrılıyor acilen memlekete dönmesi gerekti faturaları üstüme almam lazım diyebilirsin.

  • bapyemir  (06.04.16 16:48:23)
Su anki sirkette yeniyim hatta baya yeniyim. Gorusmeye cagirildigim firma ise karsi yakada.

  • lostturkey  (06.04.16 17:32:00)
Birde ailemle yasadigimi biliyorlar.

  • lostturkey  (06.04.16 17:32:31)