Misafire özel kablosuz ağ oluşturma

Merhabalar,

şimdi ben bu ağı oluşturdum. ancak bu ağın hızını nasıl kısıtlayabilirim bulamadım. bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Marka model söyleyeydin eyiydi. Belki yok öyle bir özellik?

  • gunde 3 litre kola icen adam  (29.03.16 20:51:58)
@merket, bahsettiğin şeyi bulamadığım için buraya yazdım hocam.

@gunce 3 litre kola icen adam, haklısın hocam. ZyXEL VMG3312-B10B markası.
  • pomknos  (29.03.16 20:55:39)
Vay, bende de olan standart dandik TT routerı. O routerdan cacık olmaz uğraşma boşuna, yapamazsın.

  • gunde 3 litre kola icen adam  (29.03.16 20:57:04)
modemin ismi+ hız kısıtlama şeklinde arama yapınca ilk sırada sonuçlar çıkıyor dostum;
www.technopat.net
bu ve benzeri.
  • metket  (29.03.16 20:58:24)
hocam bizimkiler kimseye hayır diyemedikleri için şifreyi karşı komşuya vermişler. Onlar da mahallede ne kadar çocuk varsa dağıtmış. Onların netini kesmeden, kendi mağduriyetimi azaltmam lazım.

  • pomknos  (29.03.16 20:59:27)
eski bir zyxel çalışanı olarak metket in verdiği linkte de birisinin yazdığı gibi ancak upload yönünde kısıtlama yapabilirsin. upload larını deliler gibi azaltırsan misal 1 kb/sn download ları da ister istemez düşecektir. (o modemin bu işi doğru düzgün yapabileceğinden emin değilim bu arada)

hepsini geçtim, şifreni değiştir. yaptığın şey yasal olarak suç. komşularından birisi herhangi bir suç işlese hapse girecek kişi komşun değil adsl aboneliği kimdeyse o.
  • washe  (29.03.16 21:14:55)
@washe, yasal yaptırımları maalesef biliyorum. ancak yapabileceğim bir şey yok gibi.

peki bu ek ağ oluşturma konusunda bilgi verebilir misin? O tam olarak nedir?
  • pomknos  (29.03.16 21:21:56)
bi cacık değil. misafir ağı oluşturursun onlar internete çıkarlar diğer kablosuz ağa (orjinaline) bağlı cihazlara erişemezler o kadar. onu da etkinleştirirsen tabi. kablosuz ayarlarında tıklama kutucuğu vardı da ne diye geçiyordu hatırlamıyorum. internetini her türlü sömürebilirler. dediğim gibi yapabileceğin tek şey upload hızlarını çok çok düşürmek. download için upload da gerekli. yeni verileri indirebilmek için bilgisayarın bana sıradaki veriyi gönder diye veri göndermesi gerekiyor. bu veriyi ne kadar geç yollarlarsa veri de o kadar geç gelir, downloadları da olumsuz etkilenir bu durumdan.

  • washe  (29.03.16 22:03:16)