yds - kpss

2016 kpss için 2016 bahar yds'ye girmem gerekiyor mu? En son 2015 eyluldeki yds'ye girdim.

İhtiyacım olan puan p3.

Cevaplar için tesekkurler.

ne alakası var ki?

  • diffarensiyel  (14.02.16 11:51:04)
@differensiyel puan hesaplanırken dilin etkisi oluyor mu diye sordum.

  • nick ne olsun  (14.02.16 11:54:10)
ben kpss'ye çalışırım diye yds'ye başvurmadım. sonbahar yds'ye girsem olmaz mı? nasıl etkisi oluyor?

  • diffarensiyel  (14.02.16 11:58:10)
2015 YDS'ye girdiysen gerek yok, bir yds'yi 2 kpss boyunca kullanabiliyorsun. en azından ilkbahar döneminde girilende öyle ama sonbahar'ın statüsü farklıysa bilemedim.

  • benim de soyleyeceklerim var  (14.02.16 12:00:11)
@diffarensiyel

kpss'ye girmeden önce YDS'ye girmen gerekiyor. yani senin dediğin olmaz. ayrıca şu an hala başvuru yapabilirsin ilkbahar YDS'ye.
  • benim de soyleyeceklerim var  (14.02.16 12:02:11)
p3 için lazım mı emin değilim ama bazı farklı kombinasyonlar için gerekiyor kesin olarak (örneğin p63).

bu arada çok özür dilerim, cevabım yanlış olmuş. girmenize gerek yok sizin tekrar.
  • vercingetorix  (14.02.16 12:03:30)
p3 k3 j3 bilmem ben ama mühendislik kadroları için yds puanı gerekmiyor.
diğer puan türleri i don't care.

  • yoruichi  (14.02.16 12:06:25)
Mühendislik kadroları için YDS gerekmiyor yorumu yanlış.

A grubu kadroların neredeyse tamamı "P3'ten en az 80 + YDS'den C seviyesi" şartı istiyor. Amacınız B grubundan DSİ'ye PTT'ye filan atanıp memur amca/teyze olmaksa ayrı tabi.
  • pulsartgr  (14.02.16 12:13:36)
ben de mühendislik okuyorum ve p3 ile gireceğim. Biraz baktım yds p3'e eklenmiyormuş. bazı kurumlar en az şu kadar yds puanı istiyorum diyebiliyormuş. bu durumda sonbahar sınavına girsem de olur galiba.

  • diffarensiyel  (14.02.16 12:14:15)
mühendislik kadroları için isterse yds 100 olsun kpss puanını değiştirmez, sadece o kadroyu açan bölüm eğer oraya başvuru koşulu koyarsa yds puanın önemlidir. öyle bir durumda yds ye ne zaman girdiğin önemli değil yani.

  • yoruichi  (14.02.16 12:19:05)
Kurumların isteyip istememesini kast etmemistim aslında, açıklayıcı yazmadım sanırım.

Sadece P3 hesaplanırken etki ediyor muydu kastim.

@yoruichi'nin belirttiği gibi.

Teşekkürler hepinize.
  • nick ne olsun  (14.02.16 12:24:22)