internet sayfalarının geç açılması

dünden beri yaşadığım bir problem var.
şöyle ki; chrome'da yeni sekme açıp, adres çubuğuna herhangi bir link yazdıktan en az 10 saniye sonra anca açılıyor sayfa.
İşin ilginci, sayfa içinde gezinirken böyle bir problem yok. Yani örneğin eksiduyuru.com'a girmek için 10-15 saniye bekliyorum ama eksiduyuru'nun içinde dolanırken herhangi bir yavaşlık söz konusu değil.

Bir de ek bir bilgi; pc'yi şarjdan çıkardığımda, bu 10 saniyelik süre 20'lere çıkıyor.Yemin ediyorum internetten soğudum. Düşünsenize her açtığınız yeni link için 10-15 saniye beklemek zorunda kaldığınızı.
Problem nedir ya da ne olabilir? Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Bilen biri lütfen bir ses etsin bana.

nod32 ve Mac OSX El Capitan mı kullanıyorsun?

ben El Capitan'ı dün gece son sürüme güncelledim (10.11.3) ve Eset Nod32 Cyber Security kullanıyorum. Dün akşamdan sonra bende de bir yavaşlama başladı, meğer Eset'ten kaynaklanıyormuş. Geçici olarak kaldırdım, şuan sorun yok.

Uyarı da burada : support.eset.com

Düzenleme : Kullandığın herhangi bir VPN, proxy vb var mı peki? DNS nasıl?
  • hayirsiz  (21.01.16 22:24:41 ~ 22:28:20)
hayır. nod32 kullanmıyorum.

  • gino the original  (21.01.16 22:26:53)
şu an bende de aynı durum geçerli, neden acaba

  • peanutbutterpuddingsurprise  (21.01.16 22:27:33)
hah, bak bu da iyi haber. eğer yalnızca bana özgü değil de, başkalarında da olan bir sıkıntıysa, geçici olma ihtimali daha kuvvetlidir diye düşünmekteyim.

  • gino the original  (21.01.16 22:29:04)
mesela chrome'da yeni sekme diyorum fakat google anasayfa en az 15-20 saniye sonra açılıyor. attım fava bekliyorum.

  • peanutbutterpuddingsurprise  (21.01.16 22:52:17)
internetiniz yavaş olduğu halde geç açılıyorsa tarayıcı virüslerinden yemiş olma ihtimaliniz var. bi adwcleaner ile tarayın bakiyim.

  • freetakilir  (22.01.16 00:16:35)