yüksek lisanstan zamanında mezun olamama riski ve askerlik tecili

selamlar,

elimde olmayan sebeplerden dolayı böyle bir durum oluşabilir. şimdi bir tezsiz yüksek lisans programında kayıtlı ve 6.dönemimdeyim. bitirme projesi ile ilgili olarak bir hocayla ters bir durum oluştu aramızda, açıkcası bazı şüphelerim oluştu. yarın kendisiyle konuşacağım tekrar ama bilmek istediğim bir şey var.

Tezsiz programlarda 6 dönem içerisinde mezun olunması gerekiyor. Mezun olduktan sonra da 1 sene askerlik tecili hakkı veriliyor. Ben şimdi bu dönem ola ki mezun olamazsam, 6 dönem sonunda tamamlanamadığı için okuldan atılmış mı olacağım ? Böyle bir durumda askerlik 1 sene tecil ediliyor mu yoksa beni tecilin son tarihi geldiğinde gördükleri yerde alırlar mı?

biraz tedirginim açıkcası, bilen arkadaşlar cevap verip doğrusunu yanlışını öğrenmem konusunda yardımcı olabilirse çok sevinirim

@Kaledekiyalnızlık
Öyle 35 yaş olayı yok. Yanlış biliyorsun

  • enkolaykullaniciadi  (08.01.16 19:07:00)
devlet üniversitesi ama tezsiz program, o şekilde devam edebiliyor muyum yoksa ilişiğim mi kesiliyor okuldan 6 dönemde bitiremediğim için? ilişik kesildiğinde de tecil olmuyor sanırım.

  • hydralisk  (08.01.16 19:10:28)
3. seneden sonra tecil etmiyorlar. kesin bilgi (Eve dün kağıt geldi). çözüm yeni master'a başlamak. o zaman 34'e kadar devam edebilirsin masterdan mastera atlayarak

  • argent dawn  (08.01.16 19:11:22)
anladım, üzücü de olsa doğrusunu öğrenmiş oldum en azından. teşekkürler.

  • hydralisk  (08.01.16 19:20:25)
1 dönem bakaya kalmak problem yaratmıyor. ben 4 yılda bitirmiştim, okul 3 yıl 4 ay tecil ediyordu. 1 dönem de ben bakaya olarak kaldım daha sonra gidip diplomamla 1 yıl daha tecil ettirdim.

  • prodeq  (08.01.16 19:25:13)
hmm, bilmiyordum öyle olduğunu. bakaya durumdayken otelde vs. konakladığımda bir problem oluyor mu ? iş sebebiyle çeşitli seyahatlere gitmek durumunda kalıyorum, bir gece ansızın almasınlar beni =)
bir de tezsiz miydi senin yüksek lisans ?

  • hydralisk  (08.01.16 20:27:48)
Aynı ana bilim dalı olmamak şartı ile başka bir yüksek lisansa kayıt yaptırırsan bir 3 sene daha tecil hakkın var. Diğer turlu tecil hakkın bitti.

  • licorne  (09.01.16 03:28:38)