(Acil) kısa dönemli shengen sorusu.

Lütfen yalnızca emin olanlar cevaplasın. Çünkü hava -16 derece ve ona göre geceden önce pasaport kontrolünü geçeceğim.

Vize başlangıç 19.12.2015
Vize bitiş 12.01.2016

Duration days: 10
ise
26.12.2015 akşam 17:00 de giriş yapan birisi,

A)04.01.2016 saat 23:59'a kadar çıkmalıdır
B)05.01.2016 saat 17:00'ye kadar çıkmalıdır.

cevap A ama hayatımda hiç görmedim ki bir pasaport memuru "duration days e baksın" ispanya vs gibi bir yerde olsaydınız B derdim, ama -16 derece ülkelerinde riske etmemek gerek belki...

  • hewit  (04.01.16 22:22:37)
Berlin shönefeld havalimanı.
Yani 12 den önce pasaportu geçmeye mi çalışayım yoksa üç beş on saate bişey demezler mi? Örnek duydunuz mu hiç?

  • mubayka  (04.01.16 22:26:19)
Ben başkasından da duydum kısa süreli aşımlara bişey demiyorlar diye de bazısı da ceza yersin bidaha zor alırsın falan diyo. Yani bu soğukta havalanına gitmek de risk gitmemek de.

  • mubayka  (04.01.16 22:32:54)
A)04.01.2016 saat 23:59'a kadar çıkmalıdır

ve de çık, zira öyle 10 15 gün kalış süreli vizelerde polis önündeki takvimden bildiğin sayıyor, ispanya zaten 10 gün vermiyor... (masalarının altında gün ayrımlı takvim var) ve de çıkmazsan sorun olur. yaşanmış olaydır, tercümanım biliyorum. 3-5 saat değil 00.001 oldu mu sıkıntı olur. hele Alman polisi deli misin?

ha sorun olunca n'oluyor. neden vize süreni ihlal ettin diye tüm uçağu boarding yapıp seni salmıyorlar. sen orada form dolduruyor, açıklamanı yapıyorsun. sonra yine uçağa alıyorlar.sen açıklama yapmazsan onlar standart bir form dolduruyor, masum olduğunu kanıtlyacak bir açıklaman varsa tabi iyi olur. sonra arkadan ceza gönderiyorlar. pasaportuna bişey işlendiğini görmedim yalnız- varsa da hatırlamıyorum.
  • niye ama  (04.01.16 22:35:01)
geceden önce geç alman polisi ile muhattap olmak istemezsin. resmi olan A. B secenegin memurun keyfine kalmis. görmeye de bilir. göre de bilir.

  • helenart  (04.01.16 22:37:53)
Check in yaptım uçuşum 14:00 da bavulum yok.

  • mubayka  (04.01.16 22:54:54)
Cezası ne kadar oluyo

  • mubayka  (04.01.16 22:56:50)
bunun cezası =x'tir gibi bişey bilmiyorum

sizin formunuz stadt rechtsanwalt'a gidiyor o bakıyor ne kadar ihlal etmişsiniz, ne savunma yapmışsınız (yapmış mısınız) ona göre cezanız belli oluyor.

ben bir kere havaalanındaki polise sormuştum bunun cezası ne oluyor genelde diye, bazen para cezası çıkıyor dediler -genelde suçlu olduğunu düşünmedikleri sürece çok takmıyorlarmış (polis bana böyle bi püfff çok da şaapmayın gibisinden bir hareket yapmıştı) ama vize süresini ihlal ettiği için pasaportuna işlem yapılanı -kendim görmemekle birlikte- duydum. ailesi almanyadaydı ve kız sonra vize alamadı.
  • niye ama  (04.01.16 23:15:35)