Star wars 3 boyutlu mu izlenmeli?

Gözlük kullandığım için normalde 3 boyutlu tercih etmiyorum. Bu film için 2 seçenek de mevcut olduğu için emin olamadım. Normal izlesem çok şey kaçırır mıyım?

ben gözlük kullanmıyorum ama gene de 3 boyutlu film izlemeyi sevmiyorum. birincisi bir süre sonra gözlerimi ağrıyor ve sürekli gözlükleri çıkartıp dinlendirmek zorunda kalıyorum. ikincisi 3d gözlükle izlerken renkler soluyor. daha cansız. bana kalırsa hangisini istersen onu izle. yani bir şey kaçıracağını sanmıyorum. kaldı ki 3d teknolojisi şuan itibariyle öyle ahım şahım bir fark yaratmıyor.

  • return_of_turks  (18.12.15 15:54:44)
Ben gözlük kullanıyorum, 3d ve normal arasında bir tercih yapmıyorum. Hangisi denk gelirse, çok önemli değil.

Ama 3d için özenilmiş bir filmse tercihim 3d oluyor.

Bu arada gözlüğün ne gibi bir soruna beden olduğunu çözemedim. Sebep neden gözlük?
  • ofkeyle kalkanin yerine oturan yazar  (18.12.15 16:34:34)
Gözlük üzerine gözlük takmak rahatsız edici oluyor film boyunca onu düzeltmeye uğraşıyorun

  • let me show you a few things  (18.12.15 16:39:36)
Bende olmuyor o tarz bir düzeltme durumları.

  • ofkeyle kalkanin yerine oturan yazar  (18.12.15 16:42:01)
çok bir şey kaybetmezsin. 3d olması filmlerde derinliği daha iyi vermelerini sağlıyor. bu filmde tek dikkatimi çeken şey star destroyer böyle perdeden çıkıp biraz yaklaştı bize doğru :D onun haricinde pek bir şey yoktu.

dediğim gibi, asıl olay derinliği vermek.
  • air  (18.12.15 16:42:55)
ben gözlük vs kullanmıyorum. ama her zaman 2d tercih ettim sebebi de 3d olunca uçan kaçanı izlemekten plot'u kaçırıyorum. star wars'un da öyle ahım şahım 3d performansı da yok bence.

  • ayiadam  (18.12.15 16:50:38)
Gozlukluyum, 3d seyrettim. 3d gozluk problemini de yasayanlardanim ama 3d seyretmeyi tavsiye ederim.

  • gibicibicis  (18.12.15 17:28:47)