Araç camlarının buğulanmasını nasıl önlüyoruz?

Merhaba arkadaşlar, şu sıralar araba ile imtihanım devam ediyor. sürekli de buraya soruyorum sağolun bayağa bilgilendim. bugünkü sorum başlıkta :)
bunun için bazı ürünler varmış, kullanıyor musunuz?
camları açarak buğulanmayı çözmeyi biliyorum ama o zaman da rüzgar rahatsız ediyor bayağa, kapatınca camları tekrar eski haline dönüyor.

araba opel corsa: upload.wikimedia.org içi aynen bu şekilde.
sağ alttaki tuş galiba arka camı ısıtıyor değil mi? ya da arka camın buğulanmasını mı çözüyor ne? sadece bu tuşa basmam yeterli mi yoksa aynı zamanda klimayı sıcağa ayarlayıp açmam gerekir mi?

arka camın buğusunu çözer. cam açmak istemezsen havalandırma yönünü değiştiren düğmeyi ya en sona ya da ondan önceki yere getir. camın önündeki havalandırma kanallarından hava gelip buğuyu çozer. ben öyle yapıyorum.

  • sutlu nescafe  (30.09.15 15:50:08 ~ 15:50:22)
arka cam buğu çözücü. sadece o tuşa basman yeterli. klimayla ilgisi yok. camdaki yatay çizgiler rezistanstır, o tuşa basınca o rezistans çalışır, buğuyu çözer işte.

  • battal gemalmaz  (30.09.15 15:50:14)
araç havalandırmasını açıp canlara doğru ver, arka cam için ise o düğmeye bas.

  • kuzey li  (30.09.15 15:51:49)
konsolda en altta bulunan 3 ayar bölümünden (yuvarlak olanlar :) ) en sağdakinde yine en sonda iki simge var. insan ve uzerinde arka cam resistans simgesinin benzeri. işte fanı açıp o simgelerden birine getirip, en soldaki yuvarlaktan da ısıyı sıcak bölgesine ayarlarsan sıcak havayı direkt cama üfler ve buharı çözdürebilirsin.

arka cam için o tuşa basman yeterli. ayrıca bir şeye gerek yok benim bildiğim.
  • maviyazar  (30.09.15 15:53:38)
arka camı rezistans ile çözersin ön cama hava üfürtmen gerek. buğulanma önleyici solüsyon satılıyor benzinlikte falan ama hiç denemedim.

  • cekilmis gayfe  (30.09.15 15:55:42)
ön camın buğusu için de klima konsolunda en sağdaki düğmeyi, en sağa çevir.

  • teritori  (30.09.15 15:58:14)
@maviyazar +1

  • vecihi ile fikret  (30.09.15 15:59:43 ~ 15:59:51)
buğulanmayı önleyen spreyler 1-1.5 ay idare ediyorlar. baya da işe yarıyor.

  • dodi el ford  (30.09.15 16:07:14)
camı dısarıdan elma sirkesi içeriden ise deterjanlı bez ile sil ayrıca buğu önleyici çeşitli malzemeler var onları da kullanabilirsin

  • gaspetizm  (30.09.15 16:16:08)
alman malı bi buğu önleyici almıştım, manyak bişeydi.
evdeki banyo aynasına sıktım o bile buhar tutmadı birkaç ay.
sonra bitti türk malı aldım.
bi boka yaramadı.
bütün dünya almanın d.sını yesin diyorum.
  • titiraprap  (30.09.15 16:17:53 ~ 16:19:05)
Ön cam buğusu için ayrıca o klima işaretinin yanındaki düğmenin ışığı YANMIYOR olsun.

  • arnold schwarzeneger  (01.10.15 09:21:17)