volkswagen kullanıcıları vw'e dava açamaz mı?

bu vw olayını biliyordur herkes. şimdi mesela vw satın almış bir kullanıcı, beni kandırdınız ben bu kadar zarar verdiğini bilmiyordum, bilseydim almazdım vs deyip dava açamazlar mı? hiç böyle bir olasılık konuşulmuyor.

neye zarar veriyormuş ben bilmiyorum

  • kaledekiyalnizlik  (28.09.15 14:01:15)
evet araçlar toplanıp modifiye edildikten sonra böyle bir şey bekleniyor da, toplanmadan da mesela ben vw sahibi isem. arkadaşım sen bana emisyon değerleri bu şekilde demiştin şimdi 40 kat daha fazla olduğu ortaya çıktı. beni kandırdın, ben istemeden insanlara zarar verdim. manevi tazminat vs açılabilir mi acaba?

bir de dediğin gibi aracın 2. el fiyatının düşmesi olayında nasıl dava açılabilri ki? yani düşer yükselir.
bir de diğer firmalar da dava açabilir diyorlar, haksız kazanç elde ettikleri için diyorlar. merakla bekliyoruz bakalım neler olacak
  • mesene  (28.09.15 14:34:06)
varsayim ile ilgili yaziyorum yanlis anlasilmasin.

turkiye'de olacaksa bu is, vw'yi dogus grubu getiriyor. saglam zenginlerden. hani onlarinda bir nevi satis olarak itibari dusebilir o yuzden turk yargi sistemine comak sokabilir diye dusunuyorum. tabi adalet, saglik vs. bahsediyoruz da arka planlarda neler donuyor neler.

ama soyle saglam orgutlenip, ciddi propaganda yapilirsa bir seyler olabilir. almanya'ya da ayagini denk alsin mesaji verilebilir. dedigim gibi birlikten kuvvet dogar ve o birligi olusturmak onemli.
  • evimin paspasi  (28.09.15 14:38:10)
Türkiye'de tüketici hakkını önemseyen olmadığı için umudum yok.Ayrıca bunun kontrolünü yapan tuvtürk'ün ortağı Doğuş Oto bunları yanyana getirip bu firmanında iktidar yanlısı olduğunu düşünürseniz zor.
Belki bankalara çeşitli ücretlerde yaptırılan para ödemesi yapılacak derlerse o zaman bizimkiler harekete geçer.

  • murtiii  (28.09.15 14:46:45)