arabanın tekeri patlamış, tamirciye kadar nasıl götürücem?

merhaba arkadaşlar,
gece park etmiştim arabayı, sabah baktım sağ arka teker inmiş bayağa. o halde sürülmez. tamir için götürebileceğim yer de yaklaşık 2km uzaklıkta.
bu gibi durumlarda ne yapılıyor? ilk defa başıma geliyor. evde bisiklet pompası var sadece, herhalde o pompa ile şişirmek pek mümkün değildir.

stepne yok mu?

  • gone with the sin  (28.09.15 08:54:47)
var aslında, hatta kış lastikleri de var evde de daha önce hiç tekeri çıkarıp takmadım. bilmiyorum yapabilir miyim.

  • mesene  (28.09.15 08:58:00)
stepne takmakta birşey yok arkadaşım. 10 dakikalık bir iş. binanın görevlisine bile sorsan yardım eder sana.

  • battal gemalmaz  (28.09.15 09:18:55)
Lastikciyi cagirsana.

  • prompter  (28.09.15 09:22:23)
erkeğim bu arada, ama daha önce hiç araba ile alakam olmamıştı. ehliyeti alalı da 1 ay falan oldu :D
neyse akşam eve gidince deneyeyim bakalım, internetten baktım kolay görünüyor.

  • mesene  (28.09.15 09:30:58)
öncelikle stepne. olmadı lastikçi çağırsan da geliyor. benim iki teker patlamıştı stepne yetmedi, lastikçi çağırdım motoruyla geldi.

  • tonights the night  (28.09.15 09:33:36)
bu arada ayakla basılan pompalarda çok işe yarıyor, 10dk sonunda lastikçiye gidebilecek düzeye geldim.

  • Absinthe75c  (28.09.15 09:53:58)
stepneyi kendin tak, hem öğrenmiş olursun hem yarın bir gün yolda kalırsan tecrüben olur. takamazsan o zaman lastikçi çağırırsın. zor bir olayı yok ben de otobanda gümleyen lastiğim sonucu ilk kez deneyerek yapmıştım. krikoyu güzelce ayarla sağlam olduğundan emin ol. el freni de çekili olsun.

  • gone with the sin  (28.09.15 10:02:01)
hocam aynı zamanda siboba uygun bir hortum bulabilirsen ucunu söküp diğer lastiğe hava aktarımı yapabilirsin ama biraz el çabukluğu gerek, yoksa iki lastiktende olursun. ayrıca patlak lastiğe hortum yardımı ile su basabilirsin. ücra bir yerde traktörün arka lastiğine su basmak kurtarmıştı beni.

  • predecessor  (28.09.15 10:04:19)
kız halimle ben bile biliyorum, üstelik ehliyetim bile yok!!! :) yaparsın kolay iş merak etme.

  • ambrosia  (28.09.15 11:30:13)
çok pis gaza geldim akşam gidip tüm lastikleri sökücem :D

  • mesene  (28.09.15 11:52:58)
Oto çakmağına takılan kompresörler var, onunla şişirip 10 dakika falan bekle, lastik 10 daika sonunda çok inmiyorsa, yavaş yavaş en yakın lastikçiye git. Lastikçi uzaktaysa ara ara araçtan inip tekerin inip inmediğini kontrol et.
Genelde patlaklar küçük delikler oluyor, bir daha şişirince hemen sönmüyorlar, lastikçiye kadar idare edebiliyorsun.

urun.n11.com
  • Tutkun  (28.09.15 12:23:02)
evet bu mantıklıymış. 2km uzakta demiştim ama daha sonra baktım çok daha yakında varmış. 500-600 metre falan uzaklıkta. biraz şişirebilsem oraya kadar götürürüm aslında. eve gidince komşulardan falan bi sorayım pompası olan vardır muhakkak.

  • mesene  (28.09.15 13:54:51)