Hafıza Problemi..

Selam arkadaşlar
Son zamanlarda gün içinde yaşdıklarımı, yaptıkları hatırlayamama problemi hasıl oldu ben de. Hatırladıklarımı da o gün değil de, sanki 15-20 gün önce yapmışım/yaşamışım gibi geliyor. Kesik kesik... Bunun nedeni ne olabilir?. Aranızda vardır belki böyle bir sorunu yaşayan? Çözümü ne ola ki? Güzel hafızama kavuşmak istiyorum tekrar..

cevizi tavsiye ediyorum. bim'de diasa'da vs. filede yaklaşık yarım kilo şeklinde satıyolar kabuklu. 5-6 lira falan. her sabah 4 tane yemek hem güne zinde başlatıyo hem de 2-3 ay içersinde şaşırtıyo zekaya ve hafızaya yaptığı katkıyla.

  • eugenick  (03.10.09 22:38:25)
gingo biloba özütü bir ilaç var unutkanlığa iyi geliyor ama adını unuttum. hah teboskan!! hahaha unutmadımmm! eczanenizden isteyiniz efeem.

  • kediebesi  (03.10.09 22:43:40)
lise din ogretmenimiz porno izlemenin, mustehcene bakmanin hafiza kaybina/zayifligina yol actigini iddia ederdi. bu bizi porno izelemekten alikoymadi tabi ki:P ama belki size bi faydasi olur?

  • nawres  (03.10.09 22:47:53)
doktora gitmeni tavsiye ediyorum.
beyne giden damarlarda tıkanıklık ve daralmadan kaynaklanan bir geçici hafıza kaybı olabilir. her zaman olmaz arada bir yapar ne olduğunu anlamazsın ben bunu ne zaman yaptım falan dersin.
tabi uykusuzluk ve konsantrasyon kaybı gibi gelip geçici şeyler de olabilir.
ama uykusuzluk falan yoksa bir doktora görünsen iyi olur. başka problemler yaratmasın ileride.
  • magacgozgu  (03.10.09 22:49:07)
@nawres
Şaka maka ama çok izliyorum hakkaten bu sıralar. Lan!?
@magacgozgu
Bana o kadar vahim gelmedi durumum ama teşkkürler tavsiyeniz için.
  • flawless victory  (03.10.09 22:52:07 ~ 04.10.09 04:09:39)
bir göz doktoruna görünebilirsin. gözlerde dengesiz bozukluk (birinde 0.25 diğerinde 2.25 gibi) varsa bu da unutkanlık yapar. bir gözlükle çözülüyor. bir de rhodiola extratı almak iyi geliyor. bende işe yaradı.

  • felagund  (03.10.09 22:54:42)
aşığı yorgunluk ve dikkat dağınıklığı. bahsettiğiniz olay maalesef son 2 senedir peşimi bırakmayan bir illet.

çözümü bulabilirseniz bana da paslayın.
  • deckard  (03.10.09 23:01:46)
hemen bi mr çektir bence.

  • asıl cap ou pas cap benim ama şifremi unuttum  (03.10.09 23:29:50)
Porno izlemesen bile bilgisayarla fazla uğraşıyor olabilirsin,evet yapıyor öyle şeyler.

  • shira  (04.10.09 00:02:05)
b12 vitamin eksikliği de hafıza zayıflığına sebep olabilir.

  • nihannihannihan  (04.10.09 00:27:17)
uyku duzenin eskisinden kotuyse, ondan da olabilir. malum, bilgileri duzenliyor falan beyin uyurken.

  • osuruklu  (04.10.09 01:22:38)