film arşivi yapan var mı?

ne biliyim böyle sevdiği filmleri falan arşivleyen ya da izlediği tüm filmleri arşivleyen.

ben bi ara dizi ya da film ne izlersem arşivliyordum sonra bıraktım.

ben de yapıyorum da hard disk dayanmayacak bir yerden sonra.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (26.09.15 18:08:20)
Bir dönem beraber çalıştığım 72 yaşında bir büyüğüm tüm izlediklerini blueray ve hdd üzerinde arşivliyor. Evde arşiv için özel bir odası var. Binlerce blue ray disk ve onlarca terabitlik hdd'den bahsediyorum.

  • kaptan memo  (26.09.15 18:08:28)
Filmizle falan derken gerek kalmadı, ciddi anlamda arşivciler bile sahibinden de satmaya çalışıyor. 250 liraya 100 film falan satanlar var.

  • rhan  (26.09.15 18:09:10)
yaptım, baktım olacak gibi değil. sildim.

google muyum la ben? ne arşivi?
  • siradisi00  (26.09.15 18:10:36)
ben de arşivliyordum da bıraktım sonra. artık online her yerden kolay erişiliyor. tabi arşiv olması ayrı güzel bir şey de...
sadece izlediğim her filmi liste yaptım oraya ekliyorum imdbden

  • anil  (26.09.15 18:13:07)
3 5 film saklıyorum extra HDD alınca birer birer indirmeyi düşünüyorum bi arada DVD koleksiyonu mu yapsam diye düşünmüştüm

  • indescribable  (26.09.15 18:13:41)
Butun filmleri indirip izliyorum ve çok kötüler hariç hepsi birkaç hdd'de duruyor.

Dizileri bazen internetten izliyordum ama onlardan da sevdiklerimi sezon sezon indirip yine offline izliyorum. Gerektiğinde elimin altında olmasını istiyorum. Online her zaman bulamıyorsun kalitesi kötü oluyor vs özellikle eski filmlerde çok sıkıntı.
  • rodriguez2  (26.09.15 18:19:12)
Bende de var arsiv. Orjinal dvd arsivi yapiyorum. 1200den fazla var galiba. Duvara guzel de bi yer yaptirdim. Hayatimin sonuna kadar birikecek galiba.

  • isott  (26.09.15 18:52:37)
Bende eskiden iyi arşiv vardı yavaş yavaş izliyordum ama son dönemde 720p'den düşük film izlememeye başladığım için hepsi çöp oldu.Çoğunu sildim canımın istediklerini tekrar iyi çözünürlükte indiriyorum.

Bu arada minimum 720p olacak şekilde arşiv yapanlar bir şekilde iletişimde kalıp değişdokuş etkinliği yapalım ne dersiniz? Bira +çerez eşliğinde herkes laptop yada hard diskiyle gelsin kaynakları çeşitlendirelim, güzel etkinlik olur.
  • turkuaz  (26.09.15 19:01:40)
film arsivini biraktim, popcorntime sagolsun.
isteyene film verme isi de coktan bitti artik.
cok cok begendigim bir kac film var onlari tutuyordum ama gecen formatta sildim gitti.
izledigim/izleyecegim filmlerin takibini filimadami ndan yapacagim da useniyorum
  • chaotic good  (26.09.15 19:06:45)
1500 den fazla film 50-60 tane de dizi var. toplam 8 tb disk alanımın 5-6 tb si dolu sanırım. geçen yeni disk baktım bu sefer 6 tb lik alayım diyorum. tüm filmlerin/dizilerin de altyazısı vs hazır. yurtdışından bi server kiralayıp site mi açsam diye düşünüyorum sonra my precious a bağlayıp vazgeçiyorum. ofisten arkadaşlar doldur diye disk alıp bana veriyorlar :)

  • washe  (26.09.15 19:10:43)
2007-8 gibi lisedeyken internet kafelerden hdd'ye film çekmekle başlamıştım, az kafeden kovulmadım bu yüzden :D

şu an fazla bişey yok 1 tb film 1 tb dizi. eskiden güzel diye attığım bi sürü filmin ve dizinin boktan olduğunu anlayıp sildim sonra.
  • loser blueser  (26.09.15 19:17:41 ~ 19:18:13)
Zamanında cd/dvd arşivinden başlayıp dizi arşivine kadar uzanan bir geçmişi yaklaşık 1 sene kadar önce bıraktım. Şu anda dizileri digiturk play üzerinden ya da dizilab'dan izliyorum. Filmleri de malum ortamlardan indirip altyazı gömerek usb bellek ile televizyonda izliyorum.

  • EkimBebesi  (26.09.15 21:57:06)