vejetaryenlar size bir kaç sorum var?

arkadaşlar hayvanlar katlediliyor mu diye yemiyorsunuz, dini inançlarınızdan doalıyı mı,küçükken başınızdan bir şey mi geçti, yoksa fakir misiniz :d

bir de soru sormadan az araştırıyım dedim.
vejateryenlik ile veganlık farklı bir şeymiş.veganlar, hayvansal gıdalarının hiç birini tüketmiyormuş. aranıda vegan olan var mı?

biraz ötekileştirme gibi anlattım. yanlış anlaşılmasın. açık açık şey etmek için şeyettim.

Ben degilim sevgilim oyle. Et yedigimizde saglikli et yemedigimizi ayaga kalkacak kadar yeri olmayan yere hayvanlarin kapatildigini bu yuzden et yemek gerek diyen kisilerin de aslinda saglikli beslenemedigini dusunuyor.

Not:Insanlar olduklerinde artik eskiye oranla vucutlari daha uzun surede curuyor. Bunun sebebi yedigimiz tavuklarin ve diger hayvanlarin besinlerinin koruyucu maddelerle dolduruluyor olmasi.

Bu yuzden 100 m yurudugumuzde nefesimiz kesiliyor. En basit ornek bu.

Bu arada kimi zaman vegan restorana gidiyoruz, cok et tuketen biri olarak soyluyorum inanilmaz lezzetli yemekleri var.

Aklinda vegan ya da vejetaryen olmak gibi bir soru varsa Earthlings filmini izle.
  • Traveller  (26.09.15 13:46:39)
@traveller vegan olmak gibi bir düşüncem yok. ben özellikle tavuk eti yerken çok dikkat ediyorum. her yerden yemiyorum. birkaç bildiğim yer var oradan alıyorum aldığım zaman. normal tavukların kaç günde büyüdükleri malum. kırmızı ette fazla dikkat etmiyorum açıkcası.

vejetaryen diyince sadece ot yiyen insanlar geliyor insanın aklına. tam olarak bunu öğrenmek istiyorum aslında. ben de yeşillik seviyorum. ama bildiğimiz gündelik yeşillikler.
  • qavqaw  (26.09.15 13:51:43)
Aslinda yalnizca et yemiyorlar. Onun disinda hersey yiyorlar. Eskiden olsa degil de 10 gunde yetiskin olan tavuk, hindi, inek eti yemenin gerekli oldugunu dusunmuyorum. Bir de hep disi tavuk yiyoruz. Erkek civcivler dogar dogmaz öldürülüyor. Bu da bence vicdansizlik.

  • Traveller  (26.09.15 13:57:52)
kız arkadaşım vejeteryan. önce yogaya başladı şimdi vejeteryan oldu. hayvanları öldürmeden de beslenebilirim mantığıyla hareket ediyor. ancak sıkı bir vejeteryan değil. ileride sağlığımı tehdit ederse elbette yerim ama şimdi canım istemiyor diyor (son 5 aydır)

  • KidLazer  (26.09.15 14:14:29)
Veganim. Olmasi gerekenin bu oldugunu dusunuyorum. Sadece endustriyel hayvan urunlerine degil, tamamina karsiyim.

  • mutevazi  (26.09.15 15:12:29)
valla küçükken nolduysa bi anda et yemeyi bırakmışım. şimdi yeni yeni tavuk, kıyma falan yiyebiliyorum. 18 yaşındayım. direkt büyük parçalı etleri yerken(kavurma dahil) ceset çiğniyomuş gibi hissediyorum. aslında et yemememin hiç bi entelektüel altyapısı yok. ama ortamlar hayvan sömürüsü demeyi düşünüyorum artık :D

  • ghilleinthemist  (26.09.15 15:16:15)
Küçüklükten beri vardı sorgulama. Ama cesaret edemiyordum. Aİle basksı, korku, sağlık endişesi. Sonra bir kurbanda bir işaretle bıraktım eti ve yumurtayı. 2 sene sonrasında da vegan oldum yine kurbanda.

  • Cursed Chico  (02.10.15 23:52:56)