kapalı alt niye kapalı üstten daha ucuz?

şimdiye kadar takımımın yaklaşık 3-4 maçını(1 i deplasman olmak üzere) stadda izledim. fakat hepsi eski açık, kale arkası flndı :/ şimdi diyorum ki para biriktireyim de kapalıda izleyeyim ilk kez. bilet fiyatlarına baktığımızda kapalı alt ın kapalı üstten daha ucuz olduğunu görüyoruz. iyi de kapalı alt, sahaya daha yakın değil mi? niye daha ucuz? orası daha değerli olması gerekmiyo mu ki? sahaya yakın olmak, futbolcuları, pozisyonları daha iyi görebilmek fln. yıllardır kafamda bu soru. bi cvp verin pls tşk.

zeminden yükseldikçe daha güzel görünüyor, ondandır. oyunlarda wide kamerayı kullanmak gibi bişey işte.

futbolcularla aynı rakımda (ehehe) olunca daha karmaşık olur her şey. gitmişken kapalı üst'e gidin.
  • sezercik yavrum benim  (03.10.09 15:17:03 ~ 15:18:20)
besiktas icin konusursak carsi kapali ustte olur. her besiktasli da carsinin icinde maci izlemek ister. hele bir de kutuya girebildiyseniz o macin keyfini baska hicbirsey vermez.

yanlis bilmiyorsam ultraslan da kapali ustteydi. ama gfb kale arkasinda
  • crucio  (03.10.09 15:25:42)
Ali Sami Yen'de kapalı alt daha pahalı deri koltuklar ısıtma falan olduğu için..
diğer tribünlerde üstün pahalı olması mantığı da sahaya daha hakim olmanız ve sezercik'in söylediği wide kamera olayı

  • orange coffee  (03.10.09 15:32:56)
kale arkası için üst taraf daha makbuldür çünkü kale arkasının alt tarafından maç doğru düzgün seyredilemez, mesela karşı tarafta bir gol olursa görmeniz çok zordur. fakat iş maraton tribün olunca sahaya yakın olmak daha iyidir, çünkü tv'den seyreder gibi bir manzaranız vardır ve üstüne sahaya da yakınsınızdır. mesela şükrü saracoğlu stadı'nda bilet fiyatları galatasaray maçı için; Fenerium Üst Tribün H-I Blok: 132,00 TL, Fenerium Üst Tribün C-D-F-G Blok: 154,00 TL, Fenerium Üst Tribün E Blok: 175,00 TL, Fenerium Alt G Blok: 205,00 TL, Fenerium Alt B - F Blok: 255,00 TL, Fenerium Alt C - E Blok: 305,00 TL, Fenerium Alt D Blok: 315,00 TL.. tabi köşedeki bloklar ucuz oluyor ortadaki bloklara göre. mesela ben fenerium alt G blok'tan seyredeceğime gider fenerium üst E bloktan alırım biletimi, böylece sahayı uzaktan fakat iki kaleyi de eşit uzaklıktan görüyor olurum hem de 30 lira cebimde kalır..

  • guro1907  (03.10.09 15:42:14)