bilgisayarım başlarken ekranda çıkan uyarı yazısı (fotoğraf için tıklayınız)

şu yazı nedir, neden çıkar, nası yok edebilirim??

Sanırım açılışta yüklenmeye çalışan bir program bu. Tavsiyem startuprun programıyla o kaydı bulup silmeniz.

  • ataturkiye  (03.10.09 14:43:40 ~ 14:44:01)
büyük ihtimalle bu programı yüklemişsiniz daha önce ve sonra silmişsiniz ama hala başlangıç dosyaları bölümünde durduğu için bilgisayar sanki o programı varmış gibi başlatmaya çalışıyor ve bulamayınca da bu uyarı çıkıyor.

çözüm : Başlat'tan Çalıştır'a tıklayın, Regedit yazın, çıkan pencereden Düzen/Bul'u tıklayın sonra Manager.exe yazıp aratın, sağ taraftan çıkan kayıda sağ tıklayıp sil deyin, büyük ihtimalle sorun kalkacaktır

not : yamuluyor da olabilirim
  • Bigvocate  (03.10.09 14:47:30)
@ bigvocate, dediğinizi yaptım, 2 tane dosya çıktı ama onlar nokia music manager.exe . bnmkinde adobe/manager.exe yazıyo, o dosyalar değil galiba.

  • nihannihannihan  (03.10.09 14:56:33)
@ ataturkiye; o program xp içinmiş sanırım, bnmki vista

  • nihannihannihan  (03.10.09 14:58:56)
o halde şöyle bir şey olabilir, aynen Çalıştır'a msconfig yazın, Başlatma sekmesine tıklayın, oradan Adobe ile ilgil olan Manager.exe'nin yanındaki tik i kaldırın

umarım bu işe yarar.
  • Bigvocate  (03.10.09 15:02:14)
ayy orda da yok biliyo musun, antivir, google notifier, msn fln var sadece tikli olarak. altta bi tane adobe var ama tiki yok, seçili değil zaten :/ ne sinir bozucu bişey bu yaa yok edemicem galiba hiç bi zmn :(

  • nihannihannihan  (03.10.09 15:16:34)
vallahi şu an başka bir yol gelmiyor aklıma bilen arkadaşlar cevap verir umarım. kolay gelsin.

  • Bigvocate  (03.10.09 16:17:08)
@nihansın didede o program vista'da da çalışıyor, hatta windows7'de bile çalışıyor. Kendim test ettim. Oradan bak istersen.

  • ataturkiye  (03.10.09 16:41:19)
@ ataturkiye; programı indirdim, bu bnm ekranda yazan yazının aynısı yoktu orda ama adobe fln yazıyodu. sileyim dedim, eminsen sil, bilmediğin şeyi yapma, disable yap fln dedi. ben de disable yapmaya çalıştım. ama çoğunu yapmıyo, failed diyo.

@ bigvocate; teşekkür ederim yardımın için :)
  • nihannihannihan  (03.10.09 17:11:01 ~ 17:12:50)
Orada gördüğün her şeyi silebilirsin aslında. Çok önemli programlar zaten yeniden ekliyorlar kendilerini o listeye kendilerini.

Bir de şunu yapalım istersen.

ccleaner programını kur, orada registry temizlik zımbırtısını çalıştır. Kırık değer olduğu için silecektir diye umuyorum.

edit: o adobe girdisini sil komple, bir şey olmaz.
  • ataturkiye  (03.10.09 17:26:46 ~ 17:46:36)
ccleaner yükleyip onunla başlangıç sekmesindekileri görmeyi deneyin. orada mutlaka vardır.

  • elmalili hamdi yazar  (03.10.09 17:27:47)
"adobe reader" programını kaldırıp yeniden yükleyin.

  • metox  (03.10.09 17:38:08)