invisalign (şeffaf diş plağı) yöntemiyle ortodontik tedavi??

hakkında bilgisi olan var mı? gerçekten hiç mi belli olmuyor? ne kadara mal oluyor? vs vs.

yaklaşık 1 sene tel kullandım, tellerim çıkarıldıktan sonra diş hekimim bunu geceleri takmam için verdi.(tedaviden sonra dişlerin eski haline dönmemesini sağlıyodu galiba). senin bahsettiğinle aynı ürün mü bilemem ama benim kullandığım epey bi rahatsızlık veriyodu ve basbayağı da belli oluyodu:) neyse ki sadece uyurken kullanmam gereken bişeydi ve bikaç ay sonra kurtuldum:)

  • achelon  (03.10.09 00:21:15 ~ 00:33:16)
yok, ortodontik tedavinin tamamı bu şekilde oluyor benim dediğimde.

  • nihannihannihan  (03.10.09 00:58:16)
tamamen belli olmaması gibi bir durum yok sadece dişlerin üzerinde olan seffaf bir plak bu.alıstıktan sonra rahatsız edecek birşey değil.agzınızdan ölcü alınacak sonra birkac plak basılacak ve siz 1. plaktan baslayarak sırayla kullanacaksınız bu plakları.
fiyatı hekime danısın, vakaya göre değişiyor.

  • keah  (03.10.09 01:09:35)
çoğunlukla metal tellerle yapılan ortodonti tedavisinin sonlarında veriliyo,dişinizin düzelmiş hali bozulmasın diye.gayet belli oluyo ve konuşmayı güçleştiriyo.

  • sanfelice  (03.10.09 01:56:52)
hadi ya, ben de sevinmiştim çaktırmadan dişlerimi düzelticem diye :(:(:( hayalkırıklığına uğradım.

  • nihannihannihan  (03.10.09 03:39:50)
bu tedavi yöntemi her yerde kullanılmıyor ancak estetik açıdan endiseniz varsa yine her yerde kullanılmamakla birlikte dişlerin arka yüzeyine takılan teller de var, ama tedavi süreci daha uzun ve zor. bir de dişinizin renginde olan seramik- plastik gibi değişik bir maddeden yapılan braketler vardır, ki bunlar artık baya yaygın yetişkin hastalar için. belki daha uygun olabilir sizin için.

  • turuncujelibondanhazzetmeyensarijelibon  (03.10.09 21:23:14)