Fransa Vizesi

Merhabalar. Ayın 16'sında saat 15:00 gibi vfs aracılığı ile fransa vizesine başvurduk. bugün VFS'in vize takip bölümünde" Başvuru sonucunuz için pasaportunuz Fransa Büyükelçiliği/Başkonsolosluğu'ndan teslim alınmıştır" yazısını gördüm. Bu kadar çabuk onaylanabiliyor mu? ;Yoksa red mi yedik?

3 ay önce bizimkisi 3-4 günde onaylanmıştı. ekstra bir durum yoksa genelde red yemezsiniz.

  • pisekar v2  (18.09.15 10:57:50)
inşallah hocam. ekstra bir durum yok ama, şengenin kendi garipliği, bir de bu suriye olayları vs olunca hafiften tırstım.

  • mdmfk  (18.09.15 10:59:30)
Benim ilk(daha önce yurtdışı falan sıfırdı yani) vizem postaya verdikten 3 gün sonra elime geçmişti Fransa'dan. Yani red olmama ihtimali de var.

  • noluyo yaa  (18.09.15 11:20:04)
fransa cok cabuk cevap veriyor, red tabii olabilir ama bu kadar cabuk olmasi red oldugu anlamina gelmez. Sonucu buraya da yazin;)

  • oscar  (18.09.15 11:22:41)
teşekkürler bilgiler için. benim iki abd vizem var, belgeler sıkıntı değil, çalışıyoruz, maddi durumda da sıkıntı yok. ama böyle olunca bir sorayım dedim. zaten pasaportu UPS'e vermişler. Umarım bugün gelir (Ankaradayım zira), yoksa bayram sonuna kaldı herhalde.

  • mdmfk  (18.09.15 11:27:15)
Amerika vizesi olunca bazen schengen bile olmadan aliyorlar ülkeye. Amerika vizei vardi diye bildirdi iseniz Express onaylanmistir :)

  • helenart  (18.09.15 12:07:37)
@helenart, yani eski pasaportumda amerikan vizesi var, 2021'e kadar geçerli. Onun da fotokopisini koydum dosyaya. umarım onaylanmıştır. :)

  • mdmfk  (18.09.15 12:08:52)
@oscar: hocam 5 yıllık kapı gibi şengenim oldu :)

  • mdmfk  (28.09.15 11:32:30)