İşsizlik maaşı

Merhaba mart 2016'ya kadar devam eden işsizlik maaş hakkım var. İşe başladım ve kesildi. Kendi istediğimle işten çıkarsam yine de mart 2016'ya kadar maaş alabilir miyim

  • zam sampiyonu domates  (18.09.15 11:08:55)
işten çıkarılmış olmanız gerekiyor diye biliyorum ben

  • morartu  (18.09.15 11:12:48)
hiç sanmıyorum ama yine de bir araştırın.

  • orijinal nick bulamadim  (18.09.15 11:15:20)
hayır alamazsınız. çok net.

  • varolaksoy  (18.09.15 11:27:07)
Alırsın. Son işyerinden çıkış nedenin alakasız. Kazanılmış bir hak sonuçta.

  • kumulatifvergimatrahi  (18.09.15 12:05:42)
Alamazsın

  • lilidance  (18.09.15 14:34:12)
alırsın diyen arkadaş konuyu açsa da anlasak diyorum. devlet vatandaşa iş bulamadığı süreç içerisinde hayatını idame ettirebilsin diye bu ücreti veriyor. (senden bunu keserek veriyor tabi, bedavadan vermiyor) sen gidip iş buluyorsun, artık hayatını idame ettirebilirsin ama işi beğenmeyip istifa ederek çıkıyorsun. bu noktada işsizlik fonu seninle ilgilenmek zorunda değil, çünkü sen iş beğenmeyen, çalışmak istemeyen biri pozisyonundasın.

bakın durum çok net

"İşsizlik sigortası kapsamında bir işyerinde çalışırken çalışma istek, yetenek, sağlık ve yeterliliğinde olmasına rağmen, kendi istek ve kusuru dışında işini kaybedenler, -Hizmet akdinin feshinden önceki son 120 gün içinde prim ödeyerek sürekli çalışmış olmak kaydıyla son 3 yıl içinde en az 600 gün süre ile işsizlik sigortası primi ödemiş olmalıdır."

ha yeni işe başladığın şirket sgk girişini iptal ettirir, sehven girişi yapılmıştır diye dilekçe yazar, sen de ne işi kardeşim yaa böyle bir şey olmadı, hala iş arıyorum dersen bir ihtimal doğabilir ama bunun dışında işe başlayan personelin çıkıp yeniden işsizlik maaşı almaya devam etmesi gibi bir durum söz konusu değil.
  • varolaksoy  (18.09.15 15:31:16)
Kazanılmış hak diye alırım diye düşünüyorum

  • karbasan  (18.09.15 19:12:04)
Bırak işi , maaşı alınca da yaz buraya :) düşünüyorum düşündüm o zaman niye sordun hakkaten enteresansınız

  • lilidance  (18.09.15 23:10:51)
tamam işte kazanılmış olan hak senin işten çıkarılıp mağdur edilişinle ilgiliydi. sen iş buldun, çalışmaya başladın fakat artık canın çalışmak istemedi. devlet bu noktada sana işsizlik maaşı ödemek durumunda değil.

  • varolaksoy  (19.09.15 14:06:36)
Tekrar başvurdum ve yeniden aldım. sonra devlet talep eder mi bilmiyorum.

  • karbasan  (10.06.16 11:52:55)