Günübirlik İstanbul Adalar?

Daha önce hiç gitmedik, yarın günübirlik adalara gidelim diyoruz. Sabah 8de Kadıköy Beşiktaş iskelesinden vapur kalkıp bütün adaları dolanıyormuş. İlk tecrübe olarak hangi adaya gitmeli, koca gün nasıl zaman geçirmeli? Şunu mutlaka yapın, yemeğinizi mutlaka şurda yiyin diyeceğiniz bir yer var mı?

Yarın yağmur var diyorlar ama biz denize giremesek de gidelim diyoruz.

ilk tecrübe içinse en ünlüsü ve en turistiği Büyükada'ya gidin. Vapurdan inince bisikletinizi kiralayın şöyle bir dolaşın ya da bisiklet istemeyiz derseniz bir fayton turu yapın. Tepedeki kiliseye çıkıp dolaşıp yorulduktan sonra öğle yemeği için tekrar iskele bölgesine gidip güzel güzel balıklarınızı yiyin. Buradan kalkınca da biraz çarşısını dolaşıp dondurmalarınızı yiyerek akşamı ederseniz klasik bir Büyükada turistinin yapmış olduğu her şeyi yapmış olursunuz :)

  • nilmiye  (11.09.15 12:17:51)
heybeli ye gidin bisiklet kiralayın ruhban okuluna çıkın orayı gezin oranın terasından manzarayı seyredin.

ama beşiktaşta kapalı yollar var haberiniz olsun.
www.ntv.com.tr
dikkat edin
  • rentts  (11.09.15 12:50:24)
faytona binmeyin.
(bkz: büyükada'daki fayton atları)

  • inheritance  (11.09.15 14:10:03)
büyük ada'ya gidecekseniz aya yorgi'ye kesin çıkın. yemek yiyin. burgaz'a gidecekseniz sait faik müzesini gezin. çalışma saatlerine bakmayı unutmayın.

  • solskjaer  (11.09.15 14:12:40)