Selvi Boylum Al Yazmalım izleyip ağlayan erkek...

Böyle aşk mı kaldı lan diyip ağlıyo. Ne düşüneyim? Ben de erkeğim.

ılık düşünün.
ben de onun bu haline ağlarım heralde.

  • uuth  (19.08.15 14:45:00 ~ 14:45:16)
ibnedir.öyle düşün.

  • mrvengeance  (19.08.15 14:45:16)
Yok yau, öyle bi durumu olsa şimdiye kadar bilirdik. Uzun zamandır arkadaşız.

  • scent of a pastrami  (19.08.15 14:46:51)
Aslında orada erkeğin ağlayacağı bir şey yok daha çok kadının ağlaması gereken bir film.

Söz konusu filmde Kadir İnanır'ın oynadığı erkek karakter aslında Asya karakterine gerçekten aşık değil, Asya aşık. Fakat aşk da bir yere kadar, sevdiği adamı başka kadını öperken gördüğü gün Asya tüm aşkının ve emeklerinin karşılıksız kaldığını anlayıp kahroluyor ve gidiyor. Kendisine gerçekten emek veren insanın yanında kalmayı tercih ediyor her ne kadar kalbi geçmişteki aşkı için çarpsa da, sevginin aşkla meşkle değil emek ile olduğunu idrak ediyor.

Kadir İnanır'ın oynadığı karakter ise, ''Beni Asya gibi kimse sevmedi'' diye dönüyor bence ve aslında bu adam da ''kendisine emek gösteren kişiye'' yani Asya'ya dönüyor. Filmde herkes kendisine emek gösterene dönüş yapıyor yani bu yüzden sevgi emekti diyor.

Filmdeki sadece aşık iki karakter var: 1-Asya (eski kocasına) ve 2- Asya'nın yeni kocası (Asya'ya),
ama kesinlikle Asya'nın eski kocası değil.

Dolasıyla arkadaşın filmi anlamamış olabilir.

Edit: Bu arada bu kitap adeta Küçük Prens'ten alıntı. Okuyanlar Asya'nın yeni kocasına alışmasını ''evcilleşme'' bölümünde anlatılanlar birebir örtüştüğünü görebilir. Ben çok severim bu filmi, gerçekten çok anlamlıdır.
  • neferkitty  (19.08.15 15:04:02 ~ 15:08:31)
yok yok asya'nın hareketlerine binaen böyle aşk mı kaldı lan dedi...

  • scent of a pastrami  (19.08.15 15:04:56)
Evet haklı kalmadı. Çünkü Asya'nınki çıkarsız ve saf bir aşktı.

  • neferkitty  (19.08.15 15:06:08 ~ 15:06:58)
@batuhan açtık öyle duruyodu film, içlendi mi naptı, başka bir durum mu var diye de şüphelendim ama ciddi ciddi filme ağladı.

  • scent of a pastrami  (19.08.15 15:08:42)