13 günde İnterrail?

Eğer rotamız Roma - Milano - Amsterdam - Paris - Madrid - Barcelona olacaksa... Yapılır mı? Söz konusu şehirlerin arası ne kadar sürer? 10 gün 5 pass tam oluyor planıma göre ama şehirler arası tren hatlarını kontrol etme fırsatım olmadı.

hmm... route planner gibi bişey var. milano-amsterdam ve paris-madrid arası bayağı uzun sürüyormuş :/

  • scent of a pastrami  (19.08.15 12:43:18)
Milano amsterdam arası lyon, paris madrid arası toulouse yapın. En azından geceleyip sokaklarda dolaşırsınız. Tren saatleri öyle kolay denk gelmeyebilir. Bence milanoya gitmeyin tabi siz bilirsiniz.

Fransa için sncf.fr
İtalya için trenitaila.it
İspanya için renfe.es
  • mistreated  (19.08.15 12:51:48)
Roma - Milano - Barcelona - Madrid yapıp uçakla Paris - Amsterdam şeklinde devam edersen olur. Erken rezervasyon ile wizzair-ryanair gibi low costlardan 40-50 avroya rahat bulursun bilet. Araştır daha azı da olur belki. Madrid'ten Paris'e barcelona üzerinden gidiyorsun trenle, boşuna vakit kaybı.
Yalnız, hızlı trenler ekstra rezervasyon ücreti alıyor(mesela barcelona Paris 26 avro civarı), ona göre ekstradan bi 100 avro masrafı göze al. Rezervasyon gerektirmeyen trenlerle işin uzar çünkü, yetişmeyebilir çünkü bütün geçişler hızlı trenlerle bile 5-8 saat arası.

Railplanner yükle, orada gösteriyor hangi tren kaç saate gidiyor diye.
  • baba jo  (19.08.15 13:02:51 ~ 13:04:02)
He bir de tabi üstteki arkadaşın dediği gibi trenler vakit kaybı o kadar mesafede. Bileti denk getirebilirseniz uçakla daha ucuza daha kısa sürede varmak mümkün. Temel derecede yerel dil bilgisiyle veya ingilizce bilen birilerini bularak kısa mesafelerde blablacar da kullanabilirsiniz.

  • mistreated  (19.08.15 13:06:52)
uçak +1
illa interrail diyorsan ya paris ve amsterdam'ı ya da ispanya'yı rotadan çıkar. yoksa yüzeysel ve yorucu olur. bence ispanya'yı tercih et.
bi de milano yerine floransa'yı gör mutlaka. milano'da pek bi şey yok.
  • merhum  (19.08.15 13:31:37)
Roma-Floransa-Nice-Barselona-Paris-Amsterdam

rotan bu şekilde olsun, Madrid'i geç, Milano yerine denildiği gibi Floransa'ya git.

Nice-Barselona arası ve Barselona-Paris arası sıkıntılı olabilir. Barselona-Paris arası gece treni var 12 saat falan sürüyordu yanlış hatırlamıyorsam, gece trende de uyursun, sorun olmaz pek yine de.
  • akatreil  (19.08.15 13:35:33)