stand/ fuar hostesliği

istanbul avrupa yakasında ikamet ediyorum. stand/ fuar hostesliği yapmak istiyorum, neden özellikle bu iş diyecek olursanız, devamlı ist da olamıcam okul sebebiyle, o yüzden bu şekilde bir işe girmek istiyorum. bi arkadaşım ist dayken cnr da çalışmış, gelen konuklara standları bulma konusunda fln yardım ediyomuş, o tarz bişey de olabilir. bildiğiniz güvenilir bi ajans var mı avrupa yakasında gidip görüşebileceğim? ve eğer bu işi bilenler varsa, ayda kaç gün çalışabilirim, yani mesela haftada en az 3-4 gün iş bulabilir miyim fuarlarda fln bi ajansa kayıtlı olduğumda? teşekkürler.

bu stand hostesligini yapanlarin cogu ogrenci zaten. ama haftada 3-4 gun is bulabilmen cok cok zor. benim arkadasim bazen ayda 2-3 is e gidiyordu. tabi bu birazda ajansa bagli imis. e biraz da dis gorunus... yalniz ajanslari internetten, sagdan soldan arastirma. bu isi yapan ogrencilerle birebir gorus.
herhangi bi alisveris merkezinde mutlaka vardir 3-4 kisi, git sor onlara....

  • ne nicki be  (25.09.09 00:12:44)
ajansın avrupa yakasında veya anadolu yakasında olmasının ne önemi var? kayıt olduktan sonra ajans a hiç uğramazsın ki (sene de bi kere belki) çalışma bölgesi olarak diyorsan eğer, ben 4 yıldır bu işin içindeyim 4 yılda toplamda 5 gün anadolu yakasında host/hostes çalıştırdık. hatta şöyle ki anadolu yakasında fuar merkezi yok.(cnr,tüyap,lütfi kırdar)

hafta da 3-4 gün iş bulma garantisini sana hiçbir ajans vermez. bu haftada 7 gün çalışmayacağın anlamına da gelmez.

tavsiyelerim :

1 - gittiğin herhangi bir ajanstan iş gelmezse bu senin çirkin olduğun veya organizasyonlara uygun olmadığın anlamına gelmez bu o ajansla çalışamayacağın anlamına gelir, diğer ajansları dene.

2 - öyle internetten her bulduğun ajans a gidipte form doldurma, başın ağrır.(resim, telefon v.s.)

3 - okuduğun üniversitede çalışan arkadaşların mutlaka vardır. (istanbuldaki her üniversitede çalışanımız var :) )
  • hayur  (25.09.09 10:30:20)