Sadece işi düştüğünde arayan birine yaptığım...

Bi arkadaşım var, son zamanlarda sadece işi düştüğü için aradığını farkettim. Bu seferkinde yine işi düştü. Tamam dedim o iş bende... Ama soz verdiğim saatte söz verdiğim şeyi yapmadim bilerek. Sonucunda is arkadaslarina ve musterilerine saglam mahçup oldu. Haketmisti dimi?

bence iyi yapmamissin. sana guvenmis sonucta. senden bekledigi biseyler var demekki. bunu kendisiyle konusabilirdin mahcup etmene gerek yok yani.

  • yamuklu sucurta  (06.08.15 18:14:31)
iyi yapmışsın, sıkıntı yok.

  • tekilasisesi  (06.08.15 18:15:24)
bunun yerine meşgul olduğunu vs soğuk bi şekilde dile getirip reddetseyin bence daha iyi olurdu.

ya da bu durum sizi bu kadar rahatsız ediyorsa "ya mehmet sende anca işin düştüğündfe arıyorusun be" tarzı bir sitemde bulunabilirdiniz.

birisine bir şeyi yapacağına dair söz verip yapmamak adiliktir. hele bunun sonucunda o kişi başka kişilere karşı işinde sıkıntı yaşayacaksa.
  • mahone  (06.08.15 18:19:56)
arkadaşın terbiyesizlik yapmış, sense yavşaklık yapmışsın. dolayısıyla karakterin iyi olmadığı için arkadaşının semi sadece işi olduğunda araması mantıklı gözüküyor, zira sözünü tutmayan kişi adam değildir

  • efrasiyab87  (06.08.15 18:32:27)
@efrasiyab87

bugüne kadar ne söz verdiysem fazlasıyla yerine getirdim ona karşı. "karakterim iyi olmadığı için sadece işi olduğunda araması" gibi bir durum söz konusu değil. o onun terbiyesizliğiydi bence. şansını çok zorlamıştı.
  • scent of a pastrami  (06.08.15 18:35:00)
arkadaşın samimiyetsizlik yapıyor, sen ise kötülük yapmışsın.

yaptığının hiçbir karşılığı ve savunması yok. onun işi düştüğü zaman seni aradığını fark ettiğin zaman ona karşı başka türlü tavır alabilirdin.
  • kupigometa  (06.08.15 18:36:17)
çocukça davranmışsın;

"söz verdiğim" diyorsun, bu yaptığınla kendi değerini küçültmüşsün karşındakini cezalandırmaktan ziyade.
  • neseranni  (06.08.15 18:39:39 ~ 18:41:27)
Kendi karakterini ortaya koymussun yaptiginla. Isi dustugunde arancak insan bile degilmissin aslında.

  • rayde  (06.08.15 18:43:18)
Çok yüklenmeyin yahu adama. Tamamdoğru yapmamış ama hemen de ezmeyin hani, kullanılmış olduğununfarketmenşn getirdiği kızgınlıkla bilinçli olarak karşı tarafı zor durumda bırakmış öldürmemiş ya.

Ha direkt yüzüne "birader sen de anca işin ..." diye cümleler kursa zaten hepimiz kutsayacaktık burda yani. Zaten o da azcık emşn olamamış içine sinmemiş ondan soruyor. O kadar yüklenmeyin.
  • medre  (06.08.15 18:43:55)
ben de buna benzer bir durumla karşılaştım ve karşımdaki bireye beni işinin düştüğü zaman aradığını söyledim. bir daha aramadı.

  • mdmfk  (06.08.15 18:44:09)
(bkz: pasif agresif)

  • soso  (06.08.15 18:44:52)
9 aylık hamile karımı aldattım diye duyuru açsam bu kadar saldırmazdınız herhalde :) teşekkürler büyük ilginiz için.

  • scent of a pastrami  (06.08.15 18:50:14)
onu mazur görebilirdik. hatun hamile, 3-4 aydır seks yapmamışsındır, gözün dışarı kaymıştır falan ama bu biraz şey olmuş, nasıl desem, maho ağa gibi olmuşsun. kanunda bile hırsızı öldüremezsin diyor. çünkü o senin malını çalıyor sen onun canını alamazsın. denk olacak. sen de hırsızın cebinden çakmağını falan çalabilirsin.

aynı mantıkla o arkadaşını işin düştüğünde arıycaktın sadece. son tahlilde sen onu tel rehberine "işi düştü" diye kaydedeceksin ve aradğında "işi düştü arıyor" yazacak ekranda. o ise seni, neyse yaa ben bi şye demiyorum artık. :)
  • yaylada cimene uzanip goge bakan savasci  (06.08.15 21:06:13)
iyi yapmıssın.
bir daha da açmazsan tam olur, acarsan salaklık edersin.

  • kurcalamabozarsin  (06.08.15 21:09:27)
madem arkadaşın konuşsaydın önce hayınlık yapmışsın bence. kim olursa olsun yapılmaz.

  • illegalstar  (07.08.15 02:24:50)
bırakın allaaşkına ya. bu devirde kiminle adam gibi konuşacaksın da o da "a ben kötü biriyim lan, dur kendimi düzelteyim" diyecek?
en iyisini yapmışsın, unutmayacağı bi ders olmuş.

hatta tekrar görüşürsen bi tekme daha koy, hayata küssün pezeveng.
  • cemiyetin unlu simasi  (07.08.15 02:41:20 ~ 02:54:46)