Kendi kendime yabancı dil nasıl geliştirebilirim?

Evde boş oturup yatacağıma en azından ingilizcemi geliştirmek istiyorum. İngilizce seviyem intermediate genel olarak konuşmaları anlayabiliyorum. Bi kursa yazılmayı artık Saçma Buluyorum en azından kendimde mesafe kaydetmek istiyorum. Genel olarak çevremden İngilizce altyazılı film dizi önerisi geldi. Bu konuda bilgisi olan biri var mı? Şu dizi iyidir geliştiRmen için filan diyen ? Veya bi kitap dergi serisi? Yapan eden veya bi hoca var mı fikir sahibi ?
İspanyolca da Öğrenmek istiyorum kolay öğrenilebildiğini duydum ama çok da bi fikrim yok.

  • angelus  (05.08.15 17:29:42)
Ororo.tvden izle dizileri. Altyazısı ingiliççe. Bilmediğin kelimenin üzerine geliyosun kutucuk açılıyo. Gerekirse artıya bas sözlüğe at.

  • pshasha  (05.08.15 17:36:05)
eger intermediate iseniz ve tavsiyemi isterseniz: oturun once gramer calisin butun tense'lerin cekimlerini gosteren siteler var. bu sitelerden bakin. tense'leri isimleriyle hatirlamaya ve fiil cekimlerini %100 dogru yapmaya calisin. hangi tense hangi zaman ayirabilmelisiniz. tablo gibi yazin, duzensizleri de ayrica yazin. zaman zaman acip bakin. tense'leri birbirine karistirmayin. (cok karisik geliyorsa acele ediyor olabilirsiniz biraz ara verin, baska islerle ugrasin sonra tekrar bakarsiniz)

kelime arastirin: kendi kendinize sozluk yazar gibi, bildiginiz, duydugunuz, okudugunuz kelimelerin ingilizcelerine bakin. %100 hatirlamaya calismayin. asina olmaya calisin. mesela musmula'nin ingilizcesi neymis?

arada sirada ingilizce deyimlere ve anlamlarina bakin, nereden geldiklerini dusunun.

dil ogrenmek organik bir aliskanlik. uzun sure ara verirseniz yetenekleriniz korelecektir. bu arada bunlari bir gunde yapmayin: gunluk olarak 1 saat ayirin. sabirli olursaniz aylar icinde cok yol katettiginizi goreceksiniz. ne hizli gidin ne yavas gidin.

pratik konusma icinse mecburen dili kullanmaniz lazim. ya konusacak ortamlara girin ya da ingilizce konusan arkadaslar bulun ya da gidin yurt disinda takilin. yazmak icin zaten kendi kendinize mektup, hikaye uydurabilirsiniz ama konusmak icin yabancilarla takilmaniz sart.

konusurken cok kuralli olmaya calismayin, onemli olan iletisim kurabilmek. yazarken kurallari onemseyin.
  • idexo  (05.08.15 17:49:21)
sims oyna (ciddiyim)

  • like it or not  (05.08.15 18:09:52)