rock/metal'den trance'e geçmek... female vocal trance önerileri

nasıl oldu bilmiyorum. yıllardır (progressive ve düz) rock/metal, klasik müzik ve score soundtrack dinleyen bir insanım. dream theater, opeth, godspeed you black emperor!, hans zimmer gibi grup ve sanatçıları dinlemeye bayılırım. dinlediğim en elektronik gruplar prodigy, chemical brothers falandır...

üniversitedeyken trance dinleyen birisini görünce "bu ne olm mühehhehaheahahahah" diye kabaca gülerdim. ancak, gelin görün ki, güldüğüm şey başıma geldi: 1-2 aydır sürekli female vocal trance kasar oldum. öyle her dinlediğim parçayı kolay kolay sevemiyorum ama aralarında bayıldığım bazı süper şarkılar çıkabiliyor. oturup saatlerce listeleri gezmeme rağmen sevebileceğim bir parça bulmakta ciddi zorlanıyorum ve bana zamana mal oluyor. o nedenle buradan öneri isteyeyim dedim.

1. aşağıdaki parçalara benzer atmosfere sahip başka şarkılar bilen varsa ve önerirse sevinirim:

- cosmic gate & aruna - under your spell (favorim)
- dennis sheperd, colr blue, ana criado - fallen angel
- sunlounger & zara - lost (club mix) (bu parçanın 3:26'da başlayan kısmının hastasıyım)
- alex morph, sue mclaren - from universe with love

2. başından benzer bir olay geçen var mı?

teşekkürler.

benim. deli gibi metalcore dinlerdim, şimdi monstercat'in youtube kanalından çıkmıyorum.

  • devorgilla the gunslinger  (02.08.15 23:59:19)
metal den rock, ordan indie, ordan trance i keşfettim. oluyor yani. insanlık hali

vocal trance şarkıların en iyileri armin van buuren in albümlerinde toplanıyor (state of trance) da bazen güzel şarkılar oluyor. albümler dışında konser videolarına bak derim.
  • sttc  (03.08.15 00:23:35 ~ 00:24:09)
yrn yazarim

  • partizan  (03.08.15 00:48:05)
2. Ben metal di lesigim zamanlarda da trance dunliyordum. Bu arada metal dinlerken, transi kucumsemek hos degilmis :d

Ben death ve black metal ahala dinliyorum. Ve hala trance da dunliyorym.
  • mahone  (03.08.15 00:55:19)
AvB candır.

  • herkese saygili deist  (03.08.15 07:40:08)
Bildiğim tek şarkı: falling in and out of love.

Başyapıt.
  • yirmisantim  (03.08.15 08:55:55)
aynısı banada oldu. sağlam metal ve rock dinleyicisiydim ama bu aralar deep house ve house music dinliyorum çılgınlar gibi. birde bu elektronik müziğe kadın vokal çok fena yakışıyor. kadın vokalli güzel house music önerilerine açığım :D

www.youtube.com
  • bigcaptain  (04.08.15 15:31:21)
gülerek okudum.

bir kere çok cheesy vokalleri seviyorsun, normaldir. yeni başlayanlar için daha "cheese" gerekiyor. sözlükten mesaj atarsan yardımcı olabilirim.

ufak düzeltmeler :

arkadaş vocal trance demiş. monstercat'in kataloğunda trance yok. 1-2 tane çıkar çıkmaz.

armin van buuren'in parçaları en iyi vokal trance örneklerini vermez. bazıları iyidir, çoğu vasat.

başyapıt diyen arkadaş 10 tane trance parçası sayamaz, iddiaya varım.

en altta i remember paylaşmış biri. o da trance değil, progressive vocal house klasiğidir. progressive vocal trance ile progresive vocal house en çok karıştırlan türler arasında olmasına rağmen, belli başlı ayıran özellikleri vardır.

bir tane de ben bırakıp gideyim,

www.youtube.com > vokali az, trance'ı bol.

www.youtube.com > pek sevildi bu sene, sen de seversin yüksek ihtimalle.
  • turk kelekom  (16.08.15 21:58:12)