HDP milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için başvurması?

Merhaba arkadaşlar, Demirtaş birkaç gün önce böyle bir şey yapacaklarını söylemişti. ne oldu bu iş oldu mu? herhangi bir yerde haber göremedim. hatta chp de destek olacağını söylemişti.

bir iki gün önce de Demirtaş, yok öyle bedavaya, eğer dokunulmazlıklar kaldırılacaksa 550 millet vekili de gider imzasını atar benzeri bir şey demişti. video'yu bulamadım.

nasıl yorumluyorsunuz bu olayı?

bu dilekçeyi verdiler 2 gün önce.ancak dokunulmazlık milletvekilinin talebiyle kaldırılacak bir şey değil. ya kanun değişiklik yapılacak tüm milletvekillerinin dokunulmazlığı kaldırılacak ya da fezleke ile bireysel olarak dokunulmazlıkları kaldırılacak.

selahattin demirtaş için diyarbakır cumh. savcılığı fezleke hazırlayıp dokunulmazlığının kaldırılmasını talep etmişti örneğin.
  • dahili meddah  (31.07.15 10:52:22)
haber.sol.org.tr bu konuşmada 3:45'te bahsediyor dediğim şeyden.

Bu arada dokunulmazlık bireysel olarak kaldırılabilecek bir şey değilse, bu adamlar bilmiyorlar mı bunu? biz 85 millet vekilimiz ile gidip dokunulmazlıklarımızın kaldırılması için dilekçe vereceğiz demişti. o dilekçe bir işe yaramıyorsa amacı ne ki?
  • mesene  (31.07.15 10:55:21)
www.aktifhaber.com

www.bugun.com.tr

www.birgun.net

www.haberturk.com

daha bir suru yerde var bu haber, cok merak ettim nerelere, nasil bakip da goremediniz?

nasil yorumluyorum; guzel bir hareket. gotleri yiyorsa akpliler mhpliler de versin.
  • nawres  (31.07.15 10:57:06)
amacı akp'nin "dokunulmazlıklarını kaldırırız" tehdidine kamuoyunda ses getirecek bir tarzla yanıt vermek elbette. dokunulmazlık zırhına sığınmıyoruz. gelin tüm vekillern dokunulmazlığını kaldıralım bakalım siz mi korkuyorsunuz biz mi diye yanıt verdiler.

gayet de başarılı bir hamle oldu.
  • dahili meddah  (31.07.15 11:20:11)
akp'nin sandıktan çıktığı sanırım ikinci seçimde (ilkde olabilir) seçip sözlerinden biri idi dokunulmazlıkların kaldırılması ama yalan oldu tabii, hdp'nin bunu yapması aslında rest çekmek gibi bir şey. chp'de aynı şeyi yaparsa ne olur bilemiyorum açıkcası.

dokunulmazlığı sadece düşünce ve ifade özgürlüğünde sınırlamak lazım aslında.
  • selam  (31.07.15 11:24:39)
dokunulmazlığı sadece düşünce ve ifade özgürlüğünde sınırlamak lazım aslında.
+1
Kaldırılacaksa herkes için eşit bir şekilde kaldırılmalı
  • phoenixboy  (31.07.15 11:37:49)
boş laf

  • neseranni  (31.07.15 11:44:29)
"Hodri meydan" meselesi. Sanırım bu talep Yalçın Akdoğan tarafından (başbakan yardımcısı sıfatıyla) onaylandı ve fezlekeler hazırlanmaya başlandı. Yani ortada işlenmeyeceği bilindiği halde yine de oluşturulan bir süreç yok.

CHP de destek sunmakta şu anda. Kılıçdaroğlu için de bir fezleke hazırlandığı konuşuluyor. Arada eski hastalıkları nüksetse de Y-CHP'yi takdir ettiğim noktalar artmaya başladı.
  • sevgikusunkanadinda  (31.07.15 14:22:03)