Ne sıklıkta insanlara hediye veriyorsunuz?

Ben çok çok çok yakınım olan kişilere veririm. Yılda 2-3 defaya denk gelir bu.

Siz ne kadar samimi olduklarınıza hediye veriyorsunuz? Ne gibi durumlarda hediye veriyorsunuz? Yılda kaç hediye veriyorsunuzdur ortalama?

Bir de size arada hediye veren kişiler hakkında düşünceleriniz değişir mi? İmaj yönetimi açısından hediye vermek önemli midir?

yılda 0-5 arası, doğumgünleri ve aile dahil.

  • der meister  (22.07.15 19:55:05 ~ 19:55:13)
Mesela arada sırada (6-12 ay diyelim) ufak ama güzel düşünülmüş hediyeler veren, yollayan, ortalama bir samimiyetiniz bulunan (iş/okul arkadaşı gibi) kişilerden hediye gelmesi nasıl hissettirir?

  • scent of a pastrami  (22.07.15 19:58:36)
bayramlarda memlekete giderken ve yurtdışından dönerken aileme hediyeler alırım.

  • japon askeri  (22.07.15 20:00:08)
Ayda 3-4 hediyeye çok rahatlıkla denk geliyor. Herkese hediye verebilirim, hiç tanımadığım insanlar da buna dahil. Çok seviyorum hediye vermeyi. Laf arasında birisinin bi isteğini duymuşsam, denk geldiğim anda alır hediye ederim. Ya da bi yerde gezerken, birisinin hoşuna gidebilecek bir şey görürsem alırım. Tatil dönüşlerinde elim boş gelmem, tanıdığım hiçbi aile üyesi ya da arkadaşın doğumgününü boş geçmem. Çoğu zaman kendime almaya kıyamadığım bir şeyleri hiç acımadan hediye olarak alabiliyorum. Ne mutlu ki karşılık da alıyorum. Lisede bir doğumgünümde tam 1 hafta boyunca eve poşet poşet hediye taşımıştım. Tanıdığım tanımadığım, kendi sınıfımdan olan olmayan 30-40 kişiden hediye almıştım. Hayatımın en duygulu günlerinden biriydi. Bu sene de iş yerimin tarihinde herkesin aynı anda hediye aldığı ilk ve tek kişi oldum. Ben tabii ki karşılık bekleyerek yapmıyorum ama yine de çok güzel duygular ya hakikaten.

  • pandispanya  (22.07.15 20:17:39)
vermiyorum kendime bile bişey alcak durumda değilim

  • masa penisi  (22.07.15 21:09:31)
@masa penisi

valla ben de bokun içindeyim aslına bakarsan. ama elim hafiften bollaştığında hemen hediyeye sarılıyorum boklu götüme bakmadan.
  • scent of a pastrami  (22.07.15 21:22:14 ~ 21:22:29)
@pandispanya arkadaş olalım mı?

  • ceycey e  (22.07.15 22:25:02)
Ozel gunlerde hediye almakta zorlaniyorum. Sadece sevgilime dogumgunu hediyesi aliyorum. Ama kucuk kucuk seyler almayi seviyorum digerlerine. Oda arkadasima "Markete gittim, sana en sevdigin muzlu sutten aldim" ya da bir arkadasima "Bunu gorunce seni hatirladim, sana benzettim. Alayim" gibi kucuk seyler yapiyorum. Ya da birine giderken, ofisine bile gitsem elim bos gitmem. Mevsimine gore meyve gotururum ya da onun sevdigi bir sey gotururum. Yiyecek olmak zorunda da degil. Ornegin, gecen sefer portakalli sabun goturmustum. Cok guzel kokuyordu, arkadasima da aldim. Bunlari da bayagi sik yapiyorum. Genelde cok pahali seyler olmaz.

  • aychovsky  (23.07.15 00:11:50)
Biriniz de imaj yönetimine katkısına değinmemiş he :(

  • scent of a pastrami  (23.07.15 00:22:03)