yeme bozukluğu

son günlerde gördüğüm herkes " cok zayıflamışsın, aşırı zayıflamışsın, biraz kilo alsana" gibi şeyler söylüyor. istisnasız herkes. 4- 5 gündür canım istemediği halde ne bulsam yiyorum. biraz önce bir kutu çikolata bitirdim. bu bir tür psikolojik rahatsızlık mı, bir adı var mı? alt benliğim benliğimi aştı somutlaştı. kilo almak istemiyorum ama yememe engel olamıyorum. ne yapmalı? sürekli aynı şeyi duymak sinirimi bozuyor. kilo almak istemediğim halde bir şeyler yemeliymişim gibi hissediyorum. vallahi sinirlerim alt üst. yaptığım spordan bile tat alamaz hale geldim.

Evet yeme bozukluğunuz var psikologa gidebilirsiniz.

  • neferkitty  (22.07.15 01:45:02)
o insanlara verecek bir cevabın olmadığından ya da cevap vermediğinden üzerinde bir baskı oluşuyor da olabilir, bir de zayıflama olayında şu var: ne kadar kilo alırsan al alınır darılır ayıp olur diye kimse bişey demez, ancak müzmin zayıflara ya da zayıflayanlara gömerler gömebildikleri kadar. doktor falan hak getire, senin öyle laga luga yapanlara ağızlarının payını vermen lazım ki, bu baskıyı kırabilesin. "canım istemediği halde ne bulsam yiyorum" demişsin. yüksek ihtimal o laga lugacılar yüzünden.

  • dafaiss  (22.07.15 02:51:30)
bunu söylemelerini gerektiren ciddi bir kilo kaybınız olmuş muydu, cidden yemeniz gereken miktarın çok altında mı yiyordunuz, yeme ve yememe konularında kontrol uyguluyor muydunuz? yediğiniz zaman aşırı spor yapmak, laksatif almak, kendini aç bırakmak ya da kusmak gibi uğraşlarınız oldu mu?
beden olarak incelseniz de kıyafetleriniz bol gelse de kendinize baktığınızda incelmiş görmüyor musunuz? bunlar varsa bir yeme bozukluğunuz olabilir.

  • red g  (22.07.15 09:08:04)