istanbullular bir bakin hele - ataturk havalimani'ndan taksim ya da alibeykoy

istanbul cahili oldugumdan bir sorum olacak sayin istanbullular'a. yarin aksam 20:30'da kamil koc'un alibeykoy terminalinden otobuse binmem gerekiyor. saat 18:00 - 19:00 arasi ataturk havalimani'ndan cikabilirim diye hesapliyorum. (thy'nin rötar ilkesi geregi tam saat veremiyorum.)

simdi elimde 2 rota var. google maps'den baktim

rota 1:
ataturk hl - taksim 24.3 km imis. 19:30'da taksim'den servise binmem gerekiyor.

rota 2:
ataturk hl - alibeykoy terminal 30 km imis. 20:30'da orada olmam gerekiyor.

trafik ne durumda olur bu saatlerde? sanirim 7'de havaalanindan cikip 7:30'da taksim'de olamam, degil mi?

bu durumda alibeykoy mantikli oluyor ancak hicbir fikrim olmadigindan size soruyorum. hangi guzargah mantikli? bir de taksi tutacagim havaalanindan gidilecek yere? ne kadar yazabilir?

tesekkurler.

tam trafik olduğu saatler.ama iftar dan dolayı boş olabilir.alibeyköy e-5 te trafik olacağından daha mantıklı gözüküyor.aslında taksime gitmek istiyosanda sahil yolundan taksime gidersen 30 dk ya taksimde olursun bence.

  • jpsartre  (18.09.09 17:00:18)
tamamen e5 trafiğine bağlı. taksiye binmeden internete girme imkanın varsa tem ve e-5 kameralarına bak alibeyköye hangisi uygunsa onunla git.20-30 arası tutar ama zamlandı gerçi.sahil yolu da mantıklı.

  • tyrarcx  (18.09.09 17:16:24)
trafik olur diye diyorum havalanından metroya binip esenlere gidebilir, oradan taksi ile alibeyköye geçebilirsin ucuz yolu bu... trafik varsa kısa yolu da bu.

ama 19:15 iftar .. 19:30 da trafik rahatlar, 19:15 te taksiye binersen çevre yolundan 20-30 dakikaya gidebilirsin.

fiyat bilemicem 30 diyeyim fazla olmasın
  • yapcak bisi yok  (18.09.09 17:22:43)
otobus otogardan kalkiyor zaten de onun kalkis saatini bilemiyorum. bileti alibeykoy terminalden binmek uzere aldim, rotar olayi sonradan aklima geldi.

kesin rotarli inecegiz tr'ye, saat 7'de falan binsem taksiye demek ki 8:30'daki otobuse yetisirim alibeykoy'e iftar saati de olsa. degil mi?
  • fdegir  (18.09.09 17:26:19)
bence de otogardan servisi araştırman en mantıklısı.
havaalanından metroya yürüme: 7 -10 dk
metro - otogar: 15 dk
böylece trafiğin beklenmedik sürprizlerinden uzak durursun.

ekleme: biletlerin üzerinde otogardan kalkışı da yazar, hiç olmadı tel. edip otogardan bineceğinizi söyleyin. bir deyanınıza tel no sunu da alırsınız, havaalanına iner inmez ararsınız.
metroyla otogar, alibeyköy ya da taksim'e taksiyle gitmekten daha mantıklı geldi bana.
  • pyro clustic flow  (18.09.09 17:26:38 ~ 17:36:54)
en mantıklısı otogar ancak trafiği düşünürsek en hızlısı da şu: havaalanından metro'ys binilip alibeyköy'e en yakın durakta (bayrampaşa) inilir. oradan terminale taksiyle gidilir. bu durumda taksi 15-20 arası yazar. ve bütün alibeyköy sokağa dökülse söylediğim güzergahta pek trafik olmaz.

  • caturanga  (18.09.09 22:27:09)