Darboğaz yapmayan ekran kartı

Selam. Fi tarihinden kalma core 2 duo e6600 işlemcim var. ekran kartım da baya eskidiğinden değiştirmeyi planlıyorum. kendime 150 tl limit koydum (esneyebilir) işlemciyle darboğaz yapmayacak 300 watt psu'mu zorlamayacak 2. el bir ekran kartı arıyorum.

150 tl'ye asus gtx 550ti ve
zotac gtx 550ti buldum. bu kartları önerir misiniz yoksa şu ekran kartı daha iyidir psu'nu da zorlamaz hem dediğiniz bi şeyler var mı ahali? cevap pls.

Belki 750ti'ı kaldırabilir o psu ama o da zor. Ve 150 liranın birkaç katını verirsin. 550ti'ın referans tasarımı tek başına 120 watt çekiyor zaten. Kalan bileşenler, psu'nun eskimesi, kartların referans tasarım olmaması vb. 300 watt bunlara da yetmez diye düşünüyorum.

O psu ile zor açıkçası. Ben de benim emektara 560ti takabileyim, birkaç ay idare etsin diye ikinci psu aldım bir tanesi sadece ekran kartını besliyor öbürü de kasayı. 30 liralık everest öbür psu da. Sağlıklı mı, değil ama birkaç ay idare etsin sonra bozulabilir her şey diyerek kurdum bu sistemi de.
  • gunde 3 litre kola icen adam  (23.06.15 15:39:03)
psu da değiştirdik diyelim, 550ti oyun için iyi bir kart mıdır?

  • barabas  (23.06.15 16:14:10)